Czy Bite Beauty (LVMH) jest wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów mogę otrzymać niewielką prowizję.

Możesz znaleźć produkty BITE Beauty cruelty-free na bitebeauty.com, Sephora i Boots.

Bite Beauty jest *Cruelty-Free

Bite Beauty potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych osób o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują produktów na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. Ponadto, produkty firmy nie są sprzedawane w sklepach w Chinach ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy, że Bite Beauty jest *Cruelty-Free.

*Bite jest własnością Kendo i LVMH, korporacji, która NIE jest wolna od okrucieństwa, ponieważ zezwala na testowanie na zwierzętach niektórych innych marek.

To Twój wybór, czy chcesz wspierać, czy bojkotować marki wolne od okrucieństwa należące do firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa. Nie ma "dobrej" lub "złej" odpowiedzi na to pytanie. Zachęcam Was do robienia tego, co Wam odpowiada, ale myślę, że ważne jest, aby ujawnić, że LVMH jest właścicielem Bite Beauty.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki BITE Beauty w zakresie testów na zwierzętach:

BITE Beauty posiadało certyfikat "cruelty-free" przyznawany przez Leaping Bunny. Jednak w 2020 roku firma BITE podjęła decyzję o nieprzedłużaniu certyfikatu. Nie oznacza to jednak, że produkty BITE nie są już wolne od szkodliwych substancji.

Uzyskanie certyfikatu Królika Skaczącego jest całkowicie dobrowolne i każda marka może zrezygnować z ponownego ubiegania się o certyfikat LB i nadal być uznawana za markę wolną od okrucieństwa.

Nie znam powodów, dla których BITE nie chce już uzyskać certyfikatu LB, ponieważ Królik Leaping Bunny jest renomowanym i godnym zaufania źródłem informacji dla konsumentów wolnych od okrucieństwa na całym świecie. Może dlatego, że Leaping Bunny pobiera opłatę od marek, które chcą licencjonować i używać logo króliczka, a BITE prawdopodobnie nie chciało już za to płacić?

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Bite Beauty potwierdziło, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach, dlatego nie jest zobowiązane do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"nasze produkty są obecnie niedostępne w Chinach".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testowanie na zwierzętach jest nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja etykiety "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak oznaczenie Cruelty-Free zazwyczaj oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy dotyczącą produktów wolnych od okrucieństwa, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Bite Beauty jest w 100% wegańskie

Bite Beauty potwierdziło, że wszystkie ich produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

W 2020 roku firma Bite zmieniła formułę wszystkich swoich produktów i usunęła z całej kolekcji wszystkie składniki pochodzenia zwierzęcego i produkty uboczne (takie jak lanolina, wosk pszczeli i karmin).

Należy jednak zaznaczyć, że ich Lip Lab nie

jest jeszcze całkowicie wegański! Pracują nad tym, aby w niedalekiej przyszłości stało się wegańskie.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z oficjalnej strony internetowej BITE, na której widnieje informacja o produktach wegańskich:

Czy Bite Beauty jest wegańskie?

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku określenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak używa się go w kontekście opisywania produktów, które nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to: karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty BITE?

Zapytałem firmę BITE Beauty, gdzie produkowane są ich produkty, a oni mi odpowiedzieli:

"Our products are manafactured in Canada".

Polityka etycznego wydobycia miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Wydobycie naturalnej miki jest jednak związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc Bite Beauty, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, że tak,

"BITE oczekuje od swoich bezpośrednich dostawców produktów przestrzegania i wdrażania naszego Kodeksu Postępowania Dostawców, który dotyczy warunków pracy dostawców i w szczególności zakazuje wykorzystywania pracy przymusowej, handlu ludźmi, pracy dzieci oraz molestowania i znęcania się".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć, że BITE Beauty jest firmą wolną od okrucieństwa i wegańską, a wybierając razem produkty cruelty-free, możemy pomóc raz na zawsze skończyć z testowaniem kosmetyków na zwierzętach!