Czy Eucerin (Beiersdorf) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Czy Eucerin jest cruelty-free?

☠️ Eucerin NIE jest cruelty-free w 2023 roku. Eucerin pozwala, aby jego produkty były testowane na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo.

Polityka Eucerin dotycząca testów na zwierzętach

Pytając, czy Eucerin testuje na zwierzętach? Musimy spojrzeć dalej, aby upewnić się, że żaden ze składników lub dostawców Eucerin nie testuje na zwierzętach. Nie prowadzą oni również sprzedaży w żadnym kraju ani w warunkach, w których prawo może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Aby ocenić, czy marki są wolne od okrucieństwa, zawsze zaczynam od oficjalnej polityki firmy dotyczącej testów na zwierzętach na ich stronie internetowej.

Na stronie Eucerin, twierdzą, że nie przeprowadzają testów na zwierzętach dla swoich produktów kosmetycznych lub składników, chyba że jest to wyraźnie wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej zrzut ekranu tego, co jest obecnie napisane na stronie internetowej Eucerin:

Prawdziwie wolne od okrucieństwa marki nigdy nie pozwolą, aby ich produkty lub składniki były testowane na zwierzętach. Firmy wolne od okrucieństwa stosują politykę, w której jeśli prawo wymaga od nich testowania na zwierzętach, to odmawiają sprzedaży swoich produktów w takich warunkach.

Na przykład, importowane kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są wymagane przez chińskie prawo do testowania na zwierzętach przy rejestracji. Dlatego też marki prawdziwie wolne od okrucieństwa zdecydowały się nie sprzedawać w Chinach, aby pozostać wiernymi swojej polityce nie testowania na zwierzętach.

Niestety, Eucerin twierdzi, że pozwoli na testowanie swoich produktów i składników na zwierzętach, jeśli będzie tego wymagało prawo. Z tych powodów Eucerin NIE jest wolny od okrucieństwa.

Czy Eucerin jest sprzedawany w Chinach?

Próbowałam dowiedzieć się, czy produkty Eucerin są rzeczywiście sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych. Ale mogłem znaleźć tylko dowody, że sprzedają online przez Tmall, co nie wymagałoby od nich testowania na zwierzętach.

Tak więc Eucerin może i nie jest sprzedawany w Chinach, ale ponieważ Eucerin zawiera zastrzeżenie, że robi się wyjątek, gdy prawo wymaga przeprowadzenia testów na zwierzętach, daje mi powody, by wierzyć, że Eucerin nie jest cruelty-free.

☕️ Co tydzień kontynuuję docieranie do nowych marek, jednocześnie starając się jak najlepiej, aby obecne marki były aktualizowane. Jeśli któryś z moich postów lub poradników okazał się dla Ciebie pomocny, rozważ Kup Mi Kawę! Będę bardzo wdzięczna! ❤️

Polityka wolna od okrucieństwa

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Eucerin nie spełnia ostatnich kryteriów, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Eucerin posiada certyfikat cruelty-free?

Eucerin nie jest objęty certyfikatem "cruelty-free" przez żadne niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Eucerin nie jest certyfikowany jako produkt wolny od okrucieństwa przez stronę trzecią, nikt nie potwierdza ani nie kontroluje zobowiązań i oświadczeń Eucerin w zakresie ochrony środowiska.

Czy Eucerin jest własnością spółki dominującej, która nie stosuje zasad cruelty-free?

Tak. Eucerin jest własnością Beiersdorf, korporacji macierzystej, która w 2023 roku nadal będzie przeprowadzać testy na zwierzętach.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że to przekona firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Eucerin NIE jest wolny od okrucieństwa, podobnie jak jego firma macierzysta, Beiersdorf.

Czy Eucerin testuje na zwierzętach?

Podsumowując, Eucerin zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Dlatego NIE uważamy Eucerin za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie Eucerin znajduje się na naszej liście marek do unikania - testowanych na zwierzętach.

Czy Eucerin jest wegański?

Eucerin NIE jest wegański. Eucerin nie twierdzi, że oferuje opcje przyjazne weganom, ani nie wprowadza ich na rynek. A ponieważ Eucerin w pewnym stopniu angażuje się w testy na zwierzętach, i tak nie uznalibyśmy żadnych produktów Eucerin za wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Eucerin:

Szukasz możliwości przejścia na marki cruelty-free? Oto kilka wolnych od okrucieństwa i przyjaznych dla wegan opcji, które są podobne do Eucerin:

  • Skinfix
  • Derma E
  • Paula's Choice *własność Unilever
  • REN *własność Unilever
  • Vanicream