Czy FACE atelier jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Możesz znaleźć FACE atelier cruelty-free produkty na Amazon i Camera Ready Cosmetics.

FACE atelier jest Cruelty-Free

FACE atelier potwierdziło, że nie testują swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie proszą innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy FACE atelier być Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co jest obecnie podane na stronie internetowej FACE atelier o jego polityce testowania zwierząt:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

FACE atelier potwierdziło, że nie sprzedają swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego nie są zobowiązani do testowania na zwierzętach.

"Nasze produkty nie są sprzedawane w Chinach kontynentalnych i nie będą, dopóki nie zmieni się ich polityka testowania na zwierzętach".

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w przeważającej części, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Atelier FACE nie jest w 100% wegańskie

'Vegan' w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub konkretny produkt jest wegański.

W przypadku FACE atelier, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak dowiedzieć się, które z produktów FACE atelier są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty FACE atelier są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Ponadto FACE atelier twierdzi, że pracują nad tym, aby w przyszłości stać się w 100% wegańskim. Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co jest obecnie napisane na stronie internetowej FACE atelier o jej wegańskich roszczeniach:

Vegan Policies

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Jednak zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt mieniący się. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Więc zapytałem FACE atelier, czy ich mika jest etycznie pozyskiwana bez użycia pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Dziękuję za e-mail. Cieszę się, że mogę powiedzieć, że nasze naturalne miki są certyfikowane jako wolne od pracy dzieci. Podczas pozyskiwania surowych składników, kluczowym czynnikiem jest to, czy są one etycznie pozyskiwane i produkowane w sposób zrównoważony. FACE atelier jest zaangażowane w produkcję produktów, które reprezentują bezpieczne, zrównoważone i etycznie pozyskiwane piękno.

Nasi chemicy zachowują najwyższy stopień należytej staranności przy zakupie surowców do naszych produktów. Na przykład, masło shea używane w naszych formułach posiada certyfikat Fair Trade. Nawet jeśli certyfikacja nie jest dostępna dla wielu surowych składników, jej brak nie ma znaczenia, ponieważ atelier FACE zawsze wybierało bycie po właściwej stronie historii. Marka była cruelty free od pierwszego dnia, zanim otrzymaliśmy akredytację od PETA i Leaping Bunny. W tym duchu FACE atelier jest zobowiązane do używania tylko bezpiecznych i skutecznych składników, które są zrównoważone i etycznie produkowane. Produkty w 99% są wegańskie i jesteśmy bliscy osiągnięcia 100%. Wreszcie, nasze minimalne i łatwe do recyklingu opakowania odzwierciedlają nasze zaangażowanie w środowisko, jak również naszą długoletnią filozofię, że produkt jest ważniejszy niż opakowanie."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status FACE atelier cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!