Czy Playa jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Playa jest Cruelty-Free

Playa potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają, aby ich produkty były testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uznalibyśmy Playa za Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Playa na temat jej polityki testowania na zwierzętach:

What About China's Animal Testing Laws?

Playa potwierdziła, że nie sprzedają swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego nie są zobowiązani do testowania na zwierzętach.

"Obecnie nie sprzedajemy naszych produktów w Chinach i nie mamy żadnych planów w tym czasie".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w przeważającej części, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Playa jest w 100% wegańska

Playa potwierdziła, że wszystkie jej produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Playa na temat jej wegańskich roszczeń:

Vegan Policies

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji dla etykiety "Vegan". Jednak zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Gdzie powstają produkty Playa?

Playa stwierdza na swojej stronie internetowej:

"Gdzie powstają produkty Playa?
Produkty Playa są tworzone z miłością w Venice Beach w Kalifornii i produkowane w USA."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Playa cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!