Czym jest Greenwashing?

W związku z niedawnym napływem nowych informacji o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą większość mainstreamowych kosmetyków, nic dziwnego, że firmy PR i marketingowe dla tych firm muszą zmienić swoje podejście do sposobu, w jaki sprzedają swoje produkty klientom. W związku z tym nasuwa się pytanie - Czy jesteście ekologicznie myci?

Czym dokładnie jest Greenwashing?

Greenwashing jest techniką wirowania stosowaną przez firmy, aby ich produkty wyglądały na przyjazne dla środowiska, organiczne i/lub naturalne. Jestem pewien, że wszyscy widzieliście etykiety z ładnymi zdjęciami liści i zielonych kolorów lub użycie matowych, papierowych etykiet produktów, które nawet mówią, że są "Organiczne" lub "Wszystkie naturalne", pomimo tego, że lista składników składa się praktycznie ze WSZYSTKICH substancji chemicznych, których należy unikać, a opakowanie jest całkowicie biodegradowalne.

W jaki sposób można je okłamywać klienta?

Niestety, nie jest nielegalne promowanie na etykiecie, że ich produkt jest "Naturalny", "Zielony" lub "Organiczny", nawet jeśli nie jest. Tak więc, marketingowi mistrzowie biznesu ukrywają swoje produkty wypełnione chemikaliami za pomocą estetycznych etykiet w nadziei, że można im zaufać. Nie mogą jednak ukrywać konieczności umieszczania listy składników bezpośrednio na butelce, a także faktu, że nie mogą legalnie umieszczać etykiety "Certified Organic" na swoich opakowaniach.

Australia ma politykę, która mówi, że będzie karać firmy, które podają wprowadzające w błąd informacje na swoich etykietach, ale niektórym z nich nadal udaje się prześlizgnąć przez pęknięcia.

Jak można uniknąć prania ekologicznego?

Pomimo pięknych etykiet i uwodzicielskiego pomysłu, że Twoja stara ulubiona marka makijażu słuchała swoich klientów i wychodziła z własnymi "naturalnymi" produktami, musisz ZAWSZE. CZYTAĆ. THE. INGREDIENCI. Bądź inteligentną konsumentką i nie zawsze ufaj wielkim markom. Etykieta składników nigdy nie kłamie. Jeśli "Ekstrakt z Zielonej Herbaty" jest 30. składnikiem na liście po niezliczonej ilości 10 sylabowych substancji chemicznych, których nie rozpoznajesz, masz szansę dać się nabrać.

Upewnij się również, że zwracasz uwagę na etykietę "Certified Organic". Nie zawsze oznacza to, że produkt jest "bardziej ekologiczny" lub zdrowszy, ale pomaga dowiedzieć się, czy firma jest uczciwa w promowaniu swoich produktów, czy nie.

Panie, nadszedł czas, aby sprawdzić swoją spiżarnię i zadać sobie pytanie - Czy jesteś zielono prana?