Kosmetyki mineralne - co to dokładnie jest?

aplikacja pudru pędzlem

Kosmetyki mineralne zapewnią nam pełen sukces w postaci pięknego wyglądu i nienagannego makijażu pod warunkiem, że zastosujemy kilka zasad i metod, od których zależy efekt końcowy.

Stosując kosmetyki mineralne pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy tylko lekkiego krycia wyrównującego koloryt skóry, to starajmy się tylko delikatnie omiatać twarz odpowiednio dobranym pędzlem. Nakładając podkład w ten sposób delikatnie rozprowadźmy kosmetyk okrężnymi ruchami, nie zostawiając zbyt grubej warstwy. W przypadku, gdy oczekujemy mocniejszego krycia, lepiej zastosować inną metodę, tzw. stemplowanie twarzy. W ten sposób zostawimy grubszą warstwę kosmetyku, a makijaż będzie trwalszy i bardziej wyrazisty.

Jeśli mamy problemy z niedoskonałościami na skórze i chcemy je pokryć lepszą warstwą kosmetyku, dobrze jest rozetrzeć kosmetyk delikatnymi, okrężnymi ruchami odpowiednim pędzelkiem lub gąbeczką bezlateksową. W przypadku zakrywania niedoskonałości wypukłych, lepiej kosmetyk lekko wklepać za pomocą pędzelka niż rozprowadzić go ruchami kolistymi. W tak prosty sposób zapewniamy sobie idealne krycie bez ryzyka podważenia suchego naskórka w tym miejscu.

puder mineralny z pędzlemBardzo dobrą metodą pokrycia większych niedoskonałości lub w przypadku ,kiedy chcemy mieć pełne krycie twarzy makijażem, jest aplikacja kosmetyków mineralnych na mokro. Tutaj zaczynamy makijaż od zwilżenia pędzla hydrolatem lub wodą termalną, a następnie postępujemy tak jak w przypadku tradycyjnego make up. Lepiej unikać zwykłej wody, ponieważ szybko paruje i niekiedy może stworzyć efekt suchej maski. Najlepszym sposobem jest użycie buteleczki z atomizerem, co pozwoli racjonalnie dozować ilość wody potrzebnej do stworzenia idealnej konsystencji kosmetyku.

Pędzel przed nałożeniem pudru trzeba zwilżyć wodą z atomizera, tak aby uzyskać odpowiedni poziom wilgotności, co może w początkowych próbach nie będzie łatwe, ale pamiętajmy że trening czyni mistrza i po pewnym czasie wszystko uda się perfekcyjnie. Nie bójmy się jeśli okaże się, że przez chwilę po nałożeniu odcień pudru będzie nieco ciemniejszy niż suchego kosmetyku, ponieważ po chwili ten efekt znika. Jeśli mamy taką potrzebę, to makijaż można wykończyć poprzez użycie pudru matującego, który odpowiednio zmatowi skórę twarzy oraz zapewni długotrwały efekt makijażu.