Pielęgnacja i piękno dzięki kosmetykom naturalnym

Kosmetyki bez parabenów Kosmetyki mineralne produkowane są z zupełnie innych substancji, niż ich klasyczne odpowiedniki, jakie zwykle znajdujemy w typowych drogeriach. Dzięki temu są w pełni bezpieczne dla naszej skóry i nie zdarzają się reakcje alergiczne na nie, które mogą stanowić zagrożenie. Ich podstawowym składnikiem są pigmenty naturalne. Mieli się je na bardzo drobny proszek. Mowa tutaj przede wszystkim o tlenku żelaza, czyli pomarańczowo-żółtej substancji wykorzystywanej do produkcji podkładów i pudrów, oraz o ultramarynie, podstawowym składniku cieniów do powiek.

Swoją karierę kosmetyki mineralne zaczęły 40 lat temu jako delikatne kosmetyki dla osób po operacjach plastycznych, ale od tego czasu ich wykorzystanie stało się znacznie powszechniejsze. 4 podstawowe składniki W kosmetykach mineralnych lista składników jest znacznie krótsza, niż w kosmetykach produkowanych w laboratoriach. Zwyczajnie nie potrzeba w nich tak wielu różnych wspomagaczy. Do czynienia w praktyce mamy z czterema podstawowymi składnikami: tlenkiem tytanu, tlenkiem cynku, miką oraz dodatkami, które razem z wymienionymi prędzej pigmentami tworzą gotowy kosmetyk Earthnicity. Tlenek tytanu i tlenek cynku to podstawa kosmetyków. Oba maja postać białych proszków bez zapachu i smaku, które nie wchodzą w reakcje ze skórą i nie uczulają. Mogą co najwyżej podrażniać błony śluzowe, jeśli naniesie się pył bezpośrednio na nie. Tlenek tytanu to podkład dla skóry normalnej i suchej, którego dodatkową zaletą jest filtracja promieni UVA i UVB. Tlenek cynku wykorzystywany jest zawsze tam, gdzie pojawia się nadmiar sebum, ponieważ ma działanie antybakteryjne i jest w stanie chronić skórę. Mika z kolei rozprasza światło słoneczne, co daje efekt gładszej skóry. Ostatnia grupa, dodatki, to także substancje w pełni naturalne. Ich zadaniem jest wchłanianie nadmiaru sebum lub ułatwianie rozprowadzania kosmetyków. Popularny jest szczególnie węglan wapnia, który w określonych scenariuszach wyraźnie poprawia krycie. 

Przewaga kosmetyków Earthnicity nad klasycznymi. Najważniejsza przewaga kosmetyków Earthnicity nad klasycznymi polega na tym, że naturalne substancje w nich zawarte nie tylko nie są żadnym zagrożeniem, ale mogą nawet stanowić wsparcie dla skóry. Szczególnie dobrze reaguje na nie skóra trądzikowa i skóra przetłuszczająca się, cechująca się skłonnościami do stanów zapalnych. Kosmetyki klasyczne wymagają wielu substancji wspomagających, takich jak parabeny, a w kosmetykach klasycznych zupełnie wystarczają wymienione wyżej składniki.