Czy Bioderma jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Bioderma to francuska marka, najbardziej znana z micelarnej wody oczyszczającej i produktów do pielęgnacji skóry przeznaczonych dla skóry wrażliwej, ale czy Bioderma jest wolna od okrucieństwa?

Czy Bioderma jest wolna od okrucieństwa?

Bioderma NIE jest wolna od okrucieństwa. Bioderma płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Bioderma sprzedaje również swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków.

Polityka firmy Bioderma dotycząca testów na zwierzętach

Sprawdzając status Bioderma jako cruelty-free, nie mogłem znaleźć żadnej wzmianki o ich polityce testowania na zwierzętach w dowolnym miejscu na ich stronie internetowej, co nie jest dobrym znakiem.

Zawsze wiedziałam, że Bioderma jest francuską marką kosmetyczną, ale podczas dalszych badań nie zdawałam sobie sprawy ze stopnia międzynarodowej obecności i globalnej dystrybucji Biodermy. Bioderma jest szeroko dostępna na całym świecie, ale krajem na ich liście, który przykuł moją uwagę, były Chiny.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu ze strony internetowej Bioderma przedstawiający międzynarodową obecność firmy.

Produkty Bioderma dostępne na całym świecie, w tym w ChinachW

Chinach większość importowanych kosmetyków musi być testowana na zwierzętach, zanim będą mogły być sprzedawane w tym kraju. O co więc chodzi z Biodermą?

Czy Bioderma jest sprzedawana w Chinach?

Wysłałem e-mail do Biodermy z pytaniem o ich politykę testowania na zwierzętach i czy sprzedają w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, czy nie?

Bioderma odpowiedziała i potwierdziła, że ich kosmetyki są rzeczywiście sprzedawane w Chinach,

"Dziękujemy za zainteresowanie firmą Bioderma.

Przy opracowywaniu swoich produktów kosmetycznych firma Bioderma nie przeprowadza testów na zwierzętach. Ponadto każdy produkt jest zgodny z rygorystyczną tabelą składu, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo dermatologiczne.

Bioderma sprzedaje niektóre produkty w Chinach i możemy zapewnić, że nie były one testowane na zwierzętach i nigdy nie będą.

Jednak władze chińskie mogą same zdecydować o przetestowaniu produktów kosmetycznych przed dopuszczeniem ich do sprzedaży w swoim kraju. Nie ingerujemy jednak w żaden sposób w ten proces i w żadnym wypadku nie jest to naszą wolą, naszymi wartościami ani naszą odpowiedzialnością".

Ponadto znalazłem chińską stronę internetową Biodermy, która również dowodzi, że marka prowadzi sprzedaż w Chinach.

Produkty Bioderma są sprzedawane w Chinach, gdzie testy na zwierzętach są nadal wymagane przez prawoBioderma

może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, ale pozwala i płaci chińskim urzędnikom, aby robili to w ich imieniu, aby sprzedawać swoje kosmetyki w Chinach

.

Wiele naprawdę wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać w Chinach ze względu na obowiązujące w tym kraju przepisy dotyczące testów na zwierzętach, niestety Bioderma odmawia zrobienia tego samego i przedkłada zyski nad dobro zwierząt.

Podsumowanie: Bioderma NIE jest wolna od okrucieństwa!

Decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Bioderma musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego nie uważam Biodermy za markę wolną od okrucieństwa.

Bioderma znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy Bioderma jest wegańska?

Ponieważ nie uważamy Biodermy za wolną od okrucieństwa, ponieważ jej produkty są testowane na zwierzętach w Chinach, nie uważamy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez Biodermę za wegańskie.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Bioderma

Chcesz przejść na marki wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa i przyjaznych weganom opcji, które są podobne do Biodermy:

  • The Ordinary *własność Estee Lauder - 100% wegańskie
  • Derma E - 100% wegańskie
  • Dermalogica *własność Unilever - niektóre opcje wegańskie
  • Bliss - niektóre opcje wegańskie
  • Murad *własność Unilever - niektóre opcje wegańskie

Lub sprawdź naszą listę wolnych od okrucieństwa i wegańskich micelarnych wód oczyszczających!