Recyklinguj ze mną - Kolekcja makijażu mineralnego (nr 1)

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Mam misję uporządkowania i zminimalizowania mojej kolekcji kosmetyków do makijażu, ale robię to w sposób odpowiedzialny. Moim celem jest wysłanie jak najmniejszej ilości produktów na wysypisko śmieci. Pomyślałem, że udokumentuję moją podróż i podzielę się tym, czego nauczyłem się po drodze!

Dlaczego to takie ważne?

Nienawidzę się do tego przyznawać, ale kiedyś po prostu wyrzucałam niechciane produkty do makijażu do kosza. Jeśli udało mi się opróżnić ich zawartość, wrzucałam je do kosza na śmieci, nie zwracając uwagi na to, czy każdy składnik nadaje się do recyklingu. Uznałam, że jeśli nie, to zakład recyklingu po prostu się tym "zajmie".

Dowiedziałem się, że może to przynieść więcej szkody niż pożytku.

Wishcycling to sytuacja, w której nie masz pewności, czy coś nadaje się do recyklingu, ale i tak wrzucasz to do kosza na śmieci, mając nadzieję, że zakład recyklingu odpowiednio się tym zajmie.

Uwielbiam ten cytat Recycle Coach, który podsumowuje wishcycling: "samo życzenie, aby coś nadawało się do recyklingu, nie czyni tego".

Wrzucenie do pojemnika na surowce wtórne przedmiotu nienadającego się do recyklingu może prowadzić do zanieczyszczenia, w wyniku którego cały pojemnik może nie być już uważany za nadający się do recyklingu. Jest to niepokojące, ponieważ cała zawartość pojemnika zostaje odrzucona i trafia na wysypisko śmieci. Wszystko z powodu tego jednego przedmiotu, który "chciałem" poddać recyklingowi.

Nawet mając najlepsze intencje, nie zdawałam sobie sprawy, że mogłam przyczynić się do większej ilości odpadów, wrzucając kilka pustych (nienadających się do recyklingu) pojemników na kosmetyki do makijażu do mojego kosza na śmieci.

Uznałam więc, że moim pierwszym zadaniem jest zrozumienie, które z moich niechcianych opakowań po kosmetykach nadają się do recyklingu, a które nie. A następnie dowiedzieć się, co może trafić do mojego pojemnika na surowce wtórne. W tym czasie będę pamiętać o tym, co mogę przekazać lub oddać, aby całkowicie uniknąć wysypiska śmieci i recyklingu.

Zaczęłam od mojej kolekcji kosmetyków mineralnych.

Był taki moment, kiedy używałam wyłącznie makijażu mineralnego, ale nie lubię już ich używać, ponieważ są zbyt niechlujne w użyciu.

Ale trzymałam je przez cały ten czas, ponieważ myślałam, że pewnego dnia wrócę do ich używania. Ale minęły lata i nie sięgałam po wiele z nich. Wysłałam więc e-maile do marek wolnego od okrucieństwa i wegańskiego makijażu mineralnego, które posiadam, aby zapytać, czy ich opakowania nadają się do recyklingu i z czego zostały wykonane. Oto, czego się dowiedziałam:

Honeypie MineralsHoneypie

Minerals - potwierdziła, że ich plastikowe słoiczki nadają się do recyklingu i są wykonane z polipropylenu i plastiku ABS

.

Chciałam również wspomnieć, że Honeypie Minerals oferuje bezodpadowe wkłady do makijażu mineralnego. Wkłady są dostarczane w saszetkach niezawierających plastiku, biodegradowalnych i kompostowalnych. Gdybym kiedykolwiek miała wrócić do makijażu mineralnego, zdecydowanie kupiłabym ich wkłady!

Everyday MineralsEveryday

Minerals - potwierdzili, że ich pojemniki nadają się do recyklingu, ale nie podali, z jakich materiałów są wykonane

.

Everyday Minerals powiedziało mi również, że mają program recyklingu, w ramach którego mogę odesłać 8 pełnowymiarowych pojemników, a oni dadzą mi w zamian pełnowymiarowy róż do policzków.

Zapytałam ich, czy mogę po prostu odesłać moje cztery mini pojemniki do recyklingu i zrezygnować z różu. Zapytałam również, czy ich program recyklingu zwrotnego jest bezpłatny, czy też muszę zapłacić za przesyłkę. Otrzymałam odpowiedź zwrotną, w której wyrazili chęć przyjęcia moich czterech mini pojemników, ale nie mogli dostarczyć mi opłaconej z góry etykiety wysyłkowej, ponieważ mieszkam w Kanadzie.

Jestem również ciekawa, czy ktoś jest w stanie zużyć 8 pełnowymiarowych produktów. Używam jednego mini różu do policzków od 3 lat i wciąż nie jest pusty!

Właściwie planowałam zatrzymać dwa z ich produktów, ale myślę, że teraz spróbuję je podarować lub oddać jako grupę.

Medusa's MakeupMedusa

's Makeup - powie

dzieli

mi, że ich opakowania nadają się do recyklingu, ale nie ujawnili, z jakich materiałów są wykonane. Są to w większości nieużywane produkty, więc postaram się oddać je komuś, kto będzie z nich korzystał.

Wszystkie te produkty otrzymałam w ramach PR, kiedy Medusa's Makeup wysyłało mi swoje pudełko subskrypcyjne. Patrząc na moją kolekcję makijażu, zdaję sobie sprawę, że pudełka subskrypcyjne nie są już dla mnie, ponieważ mam więcej niż wystarczającą ilość produktów i zazwyczaj otrzymuję kolory, których zwykle nie noszę.

bareMinerals & Concrete

MineralsbareMinerals

- oferują program recyklingu, w ramach którego można oddać puste produkty kosmetyczne (dowolnej marki) w jednym z ich butików. Ale nie będę w stanie dostać się do jednego z ich butików, ponieważ moje miasto przechodzi kolejną blokadę i chciałbym uniknąć centrów handlowych w tym czasie. Wysłałam maila do bareMinerals z pytaniem, czy mogę go wysłać pocztą, ale nigdy nie odpowiedzieli.

Mam ich matowy podkład mineralny od LAT. Tak więc ten podkład na pewno trafi do recyklingu.

Concrete Minerals - potwierdziło, że ich pojemniki są wykonane z glikolu politereftalanu etylenu (PETG), wyjaśniając, że "pochodzący z poliestru PETG jest w 100% przetwarzalny, biodegradowalny i niegazowy!!!".

Czarny pojemnik nie jest wyposażony w przesiewacz, więc bardzo trudno było go użyć bez tworzenia bałaganu. Nie sądzę, aby nadawał się do oddania lub oddania.


Czego nauczyłem się do tej pory:

  • Wishcycling, nawet w najlepszych intencjach, może przynieść więcej szkody niż pożytku
  • Wygląda na to, że większość pojemników na kosmetyki mineralne nadaje się do recyklingu.
  • Zauważyłem, że mniejsze niezależne marki są skłonne ujawnić, z jakich tworzyw sztucznych wykonane są ich pojemniki.
  • Nawet jeśli firma oferuje program recyklingu, może on nie być dostępny dla wszystkich.
  • I zdałem sobie sprawę, że pudełka subskrypcyjne z kosmetykami nie są już odpowiednie dla mnie i mojej podróży do minimalistycznego życia.

Następnym krokiem jest znalezienie miejsca recyklingu tych pojemników (podczas pandemii)! Bądź na bieżąco.

Jest to pierwsza część serii postów, w których dzielę się moją podróżą do odpowiedzialnego uporządkowania mojej kolekcji makijażu. W nadchodzących tygodniach zajmę się recyklingiem produktów do ust i kompaktów do makijażu, więc śledź mnie i mam nadzieję, że też się czegoś nauczyłeś!

A jeśli masz jakieś wskazówki, porady lub pomocne spostrzeżenia na temat odpowiedzialnego recyklingu lub porządkowania produktów kosmetycznych, podziel się nimi w komentarzach!