TOP 5 informacji o kosmetykach mineralnych

zalety kosmetyków mineralnych 1. Skład - tylko naturalne minerały i pigmenty

Kosmetyki mineralne są na pewno wyjątkowym produktem na rynku kosmetycznym i wciąż udoskonalanym dla licznego grona klientów . Wyróżniają się na tle konkurencji tym, że w ich składzie są tylko naturalne minerały i pigmenty, takie jak chociażby tlenki różnych metali (żelazo, cynk, tytan), kamienie półszlachetne (turmalin, cytryn, kwarcyt) czy cząsteczki miki. Takie mieszanki były używane od czasów starożytnych, ale już dość dawno odeszliśmy od nich na rzecz tak zwanych kosmetyków nowoczesnych i kosmetyki naturalne wykorzystywane były jedynie przez osoby z wyjątkowo wrażliwą skórą lub z cerą podrażnioną przez peelingi czy mikrodrmbazję. Powoli jednak zalety naturalnych specyfików są odkrywane na nowo, a świat kosmetyków zmienia się. Pionierem ponownego odkrywania ameryki jest… Ameryka.

2. Kojące działanie dla problematycznej cery

Są tam już od jakiegoś czasu znane jako najlepszy wybór dla cery z problemami. Podkreśla się, że nie powodują podrażnień, ani nie wysuszają skóry. Mogą być używane na cerze suchej i mieszanej, a nawet na cerze tłustej, bo nie zamykają porów. W przypadku skóry z trądzikiem można liczyć na przyspieszenie jej regeneracji. Bardzo istotne jest ponadto to, że tworzą lekką warstwę ochronną na skórze chroniąc przed jej wysychaniem i pękaniem.

3. Lekkość

Lekkość jest jednym z najważniejszych atutów kosmetyków mineralnych, ponieważ pozwala na połączenie dobrego krycia z brakiem ryzyka utworzenia sie efektu maski. Kłopotem nie jest też uzyskanie zamierzonego efektu i stworzenie dowolnej gry cieni. Nie jesteśmy w żaden sposób ograniczani co do ilości warstw kosmetyku lub tego, jakie części twarzy będą uwypuklone, a jakie zostaną schowane.

cechy kosmetyków mineralnych 4. Bezpieczne dla alergików

Dobrą wiadomością dla alergików jest na pewno to, że kosmetyk mineralny nie ma prawa powodować alergii. Nie powstanie ani pieczenie, ani podrażnienie, ani tym bardziej łuszczenie. Wrażliwość skóry nie jest tutaj żadnym przeciwwskazaniem dla stosowania. Wręcz przeciwnie, ponieważ można liczyć na powstanie całkiem skutecznego filtra dla promieniowania UV. 10-20 SPF nie jest wynikiem bardzo wysokim, ale dla codziennego stosowania w zupełności wystarczającym.

5. Brak wypełniaczy

Zaskoczeniem dla wielu osób jest całkowity brak wypełniaczy. Kosmetyku w kosmetyku jest 100%, co z jednej strony powoduje jego wysoką wydajność, a z drugiej strony zapewnia możliwość przechowywania większości z nich przez okres nawet do 10 lat. W sporej mierze czas przechwytywania zależy oczywiście od warunków przechowywania. Minerały są dobrym środowiskiem dla bardzo wielu różnych drobnoustrojów, ale brakuje w nich dla nich jakiegokolwiek pokarmu. Jeśli zapewni się kosmetykom stosunkowo niską temperaturę i brak wilgoci, na pewno nic złego się z nimi nie stanie. Na koniec trzeba podkreślić, że „kosmetyki z minerałami” to nie kosmetyki mineralne. Sam niewielki dodatek minerałów nie zapewni żadnej z korzyści, które są tutaj opisywane.