Co może zrobić dla Twojej skóry liść pieprzu górskiego, czego nie może zrobić witamina E?

Najbardziej znanym na świecie składnikiem przeciwutleniającym do pielęgnacji skóry jest prawdopodobnie witamina E. Jej właściwości przeciwstarzeniowe, lecznicze i regenerujące są legendarne i zostały udowodnione naukowo. Pojawia się jednak nowa rasa antyoksydacyjnych składników do pielęgnacji skóry, które przewyższają standardowe witaminy E i C. Są one tak silne, że określa się je mianem "super-antyoksydantów".

Jednym z super-antyoksydantów, które stosujemy w naszych produktach, jest liść pieprzu górskiego, australijskiej rośliny pochodzącej z Tasmanii.

Jego wynik ORAC wynosi ponad 3200 w porównaniu do 585 dla witaminy E.

Co to jest wynik ORAC w odniesieniu do antyoksydacyjnej pielęgnacji skóry?

ORAC to skrót od angielskiej nazwy Oxygen Radical Absorbance Capacity. Jest to międzynarodowa, standardowa metoda pomiaru zdolności antyoksydacyjnych w próbkach biologicznych in vitro (w laboratorium). Wyniki ORAC są narzędziem dla producentów/formulatorów, dzięki któremu mogą oni dokonywać świadomych wyborów dotyczących składników przeciwutleniających.

Postępy w metodach ekstrakcji i odkrycia nowych źródeł botanicznych bogatych w antyoksydanty znacząco zmieniły to, co jest uważane za wysoki wynik ORAC, wprowadzając nowe super-antyoksydanty.

Aby umieścić rzeczy w perspektywie, wynik ORAC syntetycznej witaminy C wynosi 128 - 133, co jest interesujące, ponieważ większość z nas myśli o witaminie C jako o silnym przeciwutleniaczu do pielęgnacji skóry i ogólnego odżywiania.

Tak więc liść pieprzu górskiego wartość ORAC 3223,5 jest naprawdę zdumiewająca. Ponadto, faktycznie współpracuje on z witaminą C, aby zwiększyć zdolność antyoksydacyjną ITS.

co to jest liść pieprzowca górskiego i dlaczego jest dobry dla mojej skóry?

Jest to odporny krzew pochodzący z lasów i lasów deszczowych o chłodnym klimacie umiarkowanym w południowo-wschodniej Australii. Liść pieprzowca górskiego, który stosujemy w naszych produktach, pochodzi z lasów Tasmanii i posiada certyfikat organiczny.

Dla ciekawostki dodam, że liść pieprzu górskiego był przez wieki stosowany przez Aborygenów w tradycyjnej medycynie, a jagody pieprzu górskiego były używane jako zamiennik pieprzu w czasach kolonialnych. Ostatnio pieprz górski stał się popularny jako przyprawa do dań z buszu i może być dodawany do curry, serów i napojów alkoholowych, a nawet jest eksportowany do Japonii jako przyprawa do wasabi.

Używamy raczej liści niż jagód, ze względu na ich niezwykle silną zawartość przeciwutleniaczy. Udowodniono naukowo, że liście pieprzu górskiego wzmacniają naczynia włosowate i redukują uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki, co chroni skórę przed uszkodzeniem i starzeniem się.

Ma również silne właściwości przeciwzapalne.

Liść pieprzu górskiego zawiera dwa glikozydy flawonowe (silne przeciwutleniacze) o nazwie izowiteksyna i rutyna, które chronią skórę przed uszkodzeniem i starzeniem się oraz działają synergicznie z witaminą C, aby wzmocnić jej aktywność przeciwutleniającą. Wzmacniają one również naczynia włosowate i redukują cienie pod oczami.

Zawiera również polifenol zwany kwasem chlorogenowym, ponownie silny przeciwutleniacz do pielęgnacji skóry.

Jesteśmy pod takim wrażeniem danych i profilu chemicznego liści pieprzu górskiego, że postanowiliśmy dodać je do pięciu naszych najlepiej sprzedających się produktów wymienionych poniżej.

Kliknij na każdy z nich, aby przeczytać pełną listę składników, korzyści dla Twojej skóry za każdym razem, kiedy ich używasz oraz opinie naszych lojalnych klientów.

RÓWNOWAŻĄCY PIENIĄCY SIĘ PREPARAT OCZYSZCZAJĄCY, SERUM NA DZIEŃ AGE DEFIANCE, ANTYOKSYDACYJNE SERUM DO TWARZY, BALSAM PRZECIWTRĄDZIKOWY CLARITY BALM, NAWILŻAJĄCY TONIK OCZYSZCZAJĄCY