Balsamy do ciała i kremy do twarzy

Jakich składników powinnam unikać w moim podkładzie?

Triethanolamine - Triethanolamin jest produktem używanym do ułatwienia wchłaniania balsamów przez skórę. Ten składnik jest znany z tego, że podrażnia skórę, oczy i układ oddechowy (u niektórych osób może wywoływać astmę).

Parabeny (propyl, butyl, metyl, izobutyl, etyl itp.) - Parabeny są stosowane, aby powstrzymać rozwój grzybów i bakterii w makijażu. Istnieją badania sugerujące, że mogą one być związane z rakiem piersi, ponieważ naśladują estrogen w organizmie. Jury jest nadal na zewnątrz, czy te chemikalia wykonane przez człowieka są złe dla ciała, ale przeczytać obie strony argumentu, aby utworzyć własną opinię. Aby być bezpiecznym, powiedziałbym zdecydować się na produkty, które mają parabeny blisko dołu listy składników, a nie na górze.

balsam do ciałaLanolina i alkohol lanolinowy - Lanolina jest stosowana w produktach, aby się nie zmywały. Produkt ten może być naturalny, ponieważ pochodzi z wełny, ale czasami może być zanieczyszczony substancjami, z którymi owce miały kontakt, takimi jak pestycydy. Sugerujemy, aby unikać tego produktu, organicznego lub nie, ze względu na przytłaczające wyniki badań, które wskazują, że przy dłuższym stosowaniu powoduje on reakcję alergiczną skóry.

Ftalany - Jest to wysoce toksyczny składnik, który również pomaga balsamom szybko wchłaniać się w skórę. Został on sklasyfikowany jako "prawdopodobny czynnik rakotwórczy u ludzi" przez wiele służb zdrowia, a badania wykazały, że może on powodować poważne reakcje alergiczne.

Wodorotlenek sodu - Jest on zwykle stosowany jako środek równoważący pH w balsamach. Należy jednak pamiętać, że składnik ten znajduje się w środkach do czyszczenia kanalizacji i piekarników, które mają z tyłu dużą etykietę ostrzegawczą z informacją, że wodorotlenek sodu jest niebezpieczny. Wodorotlenek sodu spowodował uszkodzenie płuc przez nadmierne narażenie i zwiększa ryzyko zachorowania na raka gardła. Powoduje on również wrażliwość skóry.

Produkty ropopochodne (parafina, olej mineralny, petrolatum) - Te produkty ropopochodne znajdują się również w większości produktów do pielęgnacji skóry i duszą skórę oraz zatykają pory, powodując te same problemy, co silikon. Produkty te są również przedmiotem ścisłej kontroli z uwagi na fakt, że są przyczyną wielu poważnych dolegliwości zdrowotnych. Podczas testów na gryzoniach, składniki te powodowały uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego, anemię i degradację nerek, a w wielu przypadkach śmierć. Zostałeś ostrzeżony!

Butylokarbaminian jodopropionowy lub mocznik diazolidylu (mocznik, 2-bromo-2-nitropropan-1 (lub bronopol) DMDM hydantoin) - Oba te składniki są używane jako konserwanty w wielu popularnych balsamach na rynku, mimo że Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem zaklasyfikowała je do najwyższej klasy toksyczności ze względu na to, że oba składniki uwalniają formaldehyd (możliwy czynnik rakotwórczy) do organizmu po wchłonięciu. Został on już zakazany w Europie ze względu na jego wpływ na organizm, w tym powiązania z depresją, bólami stawów, bólami głowy, zawrotami głowy i zaburzeniami funkcjonowania układu odpornościowego.

Etylen - ten składnik jest toksyczny dla ludzi i może powodować zaburzenia rozwoju i rozrodczości.

Zapach (6-metylokumaryna, parfum) - Zapach jest trudny, ponieważ jest to jeden z produktów, który dostaje wolną rękę w wykazie składników. Producent nie jest zobowiązany do wymienienia rzeczywistych składników perfum, a raczej może po prostu połączyć je w jeden składnik: "Parfum" (lub inne podobne słowo). Oznacza to, że nie masz pojęcia, czy jest to produkt bezpieczny dla Twojej skóry, co jest niepokojące, ponieważ udowodniono, że niektóre składniki zapachowe mogą powodować fotouczulenie, ale nigdy nie dowiesz się, co było przyczyną! Najlepiej zwracać uwagę na produkty, które zawierają olejki eteryczne jako substancje zapachowe lub mówią wprost, co wchodzi w skład ich zapachu.

Laureths - Wysoce toksyczne i udowodnione czynniki rakotwórcze.

Oxybenzone - Składnik, który blokuje promienie UV i znajduje się w wielu kremach do skóry i filtrach przeciwsłonecznych. Składnik ten powinien być unikany za wszelką cenę ze względu na jego znane działanie powodujące fotowrażliwość skóry i jest rakotwórczy. Badania wykazały również, że składnik ten atakuje również DNA.

Whew! Jak zwykle, mogłabym wymieniać dalej. Ale sprawdźcie wszystkie swoje kremy i przekonajcie się sami, jak powszechne są te przerażające składniki!

Więc, jak się ekologizujesz?

Faza 1.) Przeczytaj etykietę składników na swoich podkładach. Wszelkie balsamy lub kremy z wyżej wymienionymi składnikami w pobliżu szczytu listy, wylej je, oderwij etykietę i zachowaj butelkę. Chcemy, aby nasze ciało rozpoczęło detoksykację z tych składników tak szybko, jak to możliwe.

Faza 2.) Dla zmotywowanych: Unikaj używania swojego zwykłego kremu nawilżającego przez minimum tydzień, aby pozwolić skórze odpocząć i unormować się. Jeśli używałaś balsamu codziennie, Twoja skóra może się wysuszyć, ale nie bój się, to się samo naprawi.

Dla tych, którzy nie mogą żyć bez swojego balsamu: Podnieś trochę dziewiczego, nierafinowanego, tłoczonego na zimno oleju kokosowego. To będzie twój nowy balsam do ciała. Jeśli chodzi o twarz, spróbuj niewielkiej ilości olejku jojoba. Łączy on w sobie wszystko to, co twój krem na zmarszczki, pod oczy i do twarzy.

Należy pamiętać, że olej kokosowy ma współczynnik SPF tylko 4, a olej jojoba nie zapewnia żadnego. Z tego powodu, jeśli wychodzisz na słońce, sugerujemy, aby spróbować i dostać w swoje ręce trochę organicznego oleju z nasion czerwonych malin, ponieważ ma on faktor SPF od 28 do 50 (do zmieszania z wybranym olejem) lub kupić krem przeciwsłoneczny od sprawdzonej firmy organicznej i naturalnej.

Faza 3.) Jeśli nie spodobało Ci się używanie olejków kokosowego i/lub jojoba, poszukaj w Internecie bezpiecznej i organicznej alternatywy balsamu, który jest wolny od toksycznych składników. Jest ich wiele na rynku. Osobiście, uwielbiamy naszych przyjaciół z Mukti, którzy oferują szeroką gamę bezpiecznych balsamów.

Afterword

Pamiętaj, że nie ma solidniejszej wiedzy niż poprzez własne doświadczenia osobiste i szerokie badania, więc sugeruję, abyś użył tego jako przewodnika startowego i stamtąd ruszył dalej.