Ponadczasowe piękno - Twoja skóra na przestrzeni wieków

O ile cofnięcie czasu nie jest możliwe, o tyle podejmowanie świadomych wyborów, które przyczynią się do zachowania zdrowia i dobrej kondycji Twojej skóry w miarę upływu lat, z pewnością jest w zasięgu Twojej kontroli.

Wraz z rozwojem historii Twojej skóry, w grę wchodzi wiele zmian i zmiennych (zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych), a styl życia i genetyka mają wpływ na to, jak dobrze radzimy sobie z naszym odbiciem.

TWOJE MŁODOŚCI

Dopóki hormony nie zmienią tempa, Twoja skóra powinna być względnie wolna od skaz, o pulchnym, równym kolorycie. Obrót komórkowy jest optymalny, a cykl odnowy trwa od 14 do 25 dni. Twój kolagen i elastyna są nadal starannie zwinięte i usieciowane jak nowy materac sprężynowy i pozostaną takie aż do połowy lat 20-tych.

Miękkie, elastyczne policzki, które babcia lubi podszczypywać, pozostają stosunkowo nietknięte i takie same od dzieciństwa aż do wczesnych lat młodzieńczych. Wraz z wahaniami hormonalnymi i wzmożoną produkcją oleju, mogą zacząć pojawiać się okropne pryszcze i trądzik u nastolatków, które zakłócają obraz wolnej od skaz skóry.

Niezwykle ważne jest, aby zacząć stosować ochronę przeciwsłoneczną już w młodym wieku, kiedy skóra jest najbardziej podatna na działanie promieni słonecznych. Promieniowanie ultrafioletowe oddziałuje na nas od chwili narodzin, co oznacza, że jego schemat jest już uformowany w warstwie naskórka Twojej skóry. Wszelkie uszkodzenia powstałe we wczesnym okresie życia nie będą widoczne jeszcze przez kilka lat, ale z czasem będą się ujawniać.

TWOJE 20 LAT

Beztroska i burzliwa, na początku dwudziestego roku życia Twoja skóra jest wciąż gładka, jędrna i w doskonałej kondycji. Twoja cera jest ogólnie czysta i promienna. Dzięki dużej ilości kolagenu i elastyny, Twój koloryt skóry jest pulchny i mięsisty jak soczysta, dojrzała brzoskwinia. Aktywność endokrynologiczna jest silna i stymuluje hormony odpowiedzialne za produkcję oleju. Poziom nawilżenia jest najwyższy i wzmacnia ochronę skóry. Głównym celem jest utrzymanie nawilżenia i pielęgnacja drobnych niedoskonałości skóry. Wzmocnij dwa "p" - zapobieganie i ochronę. Nawilżanie z filtrem SPF to podstawa każdego dnia.

Widoczne starzenie się skóry rozpoczyna się około 25 roku życia, kiedy to skóra staje się "dojrzała", a proces jej regeneracji ulega spowolnieniu. Produkcja kolagenu i elastyny nie odbywa się już w takim samym młodzieńczym tempie i powoli zaczyna się grawitacyjne opadanie.

Około 28 roku życia pojawiają się pierwsze drobne linie i dynamiczne zmarszczki wokół oczu, powstałe na skutek powtarzającej się ekspresji i kurczenia mięśni. Zaczynają pojawiać się marszczenia brwi, linie czoła i fałdy nosowo-wargowe, a na grzbietach dłoni mogą być widoczne oznaki degeneracji kolagenu. Martwe komórki naskórka nie wydalają się już tak regularnie - od 28 do 42 dni - a warstwa rogowa (najbardziej zewnętrzna warstwa naskórka) może stać się nierówna i grubsza.

TWOJA 30-stka

Długie dni spędzane na robieniu kariery, życie rodzinne i wypalanie sojowej świeczki na obu końcach mogą przyczynić się do pogorszenia stanu skóry. Dodatkowy stres i zmęczenie sprawiają, że skóra traci blask, a oznaki zmęczenia i starzenia się zaczynają trwale rysować się na twarzy.

Mięśnie, które są wielokrotnie używane, tworzą bruzdy pamięciowe. Kurze łapki i zmarszczki na czole powstałe w wyniku marszczenia brwi i uśmiechania się stają się bardziej widoczne. Zaleca się stosowanie dobrej pary okularów przeciwsłonecznych, aby zapobiec mrużeniu oczu i chronić je przed ostrym światłem. Drobne linie i zmarszczki wokół oczu i ust stają się bardziej widoczne. Mogą pojawić się przebarwienia, nierównomierny koloryt skóry, brązowe plamy, plamy rumieniowe i hiperpigmentacja. Skóra staje się delikatniejsza i cieńsza z powodu dalszego spowolnienia produkcji kolagenu.

Pojawiają się mutacje komórek naskórka spowodowane szkodliwym działaniem środowiska. Złuszczanie, zarówno mechaniczne, jak i fizyczne, przynosi korzyści, ponieważ pobudza krążenie i usuwa nagromadzone martwe komórki, wspomagając proces odnowy. Najlepszym sposobem postępowania jest regularne stosowanie produktów do pielęgnacji skóry, które odżywiają ją i pielęgnują, a także stosowanie środków zapobiegawczych, chroniących przed szkodliwym działaniem słońca i środowiska.

"Nie ma nic piękniejszego i bardziej uwodzicielskiego niż kobieta, która emanuje pewnością siebie. Żadne zewnętrzne poprawki nie pomogą Ci osiągnąć tego celu. Wysoka samoocena i miłość własna promieniują z wewnętrznego kompasu napędzanego przez celowy kierunek i twórczą satysfakcję." Mukti

TWOJA 40-stka

Zwiększają się zmarszczki mimiczne i pojawia się brak jędrności powierzchniowej. To moment, w którym należy przyspieszyć obrót komórkowy i skorygować widoczne oznaki starzenia. Twoja twarz traci objętość, grawitacja bierze górę i wszystko zaczyna zmierzać na południe. Fałdy nosowo-wargowe, które biegną od nasady nosa i tworzą policzki, obniżają się w kierunku linii środkowej twarzy, tworząc pogłębione linie marionetki. Jeśli jesteś szczupła, ludzie mogą powiedzieć, że wyglądasz na zmęczoną i pociągłą, nawet jeśli się wysypiasz.

Mniej więcej od połowy 40. roku życia skóra zaczyna się ścieńczać na skutek zmian hormonalnych. Staje się ona bardziej wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Wrażliwość staje się bardziej widoczna wraz z dalszym spadkiem wymiany komórkowej. Skumulowane dowody uwielbienia dla słońca w wieku nastoletnim spiskują z klejem międzykomórkowym, sprawiając, że powierzchnia skóry wydaje się matowa i pozbawiona życia jak powierzchnia Marsa. Twoja cera nie odbija światła tak skutecznie, jak kiedyś.

Kolagen i elastyna wydają się być na długim urlopie zdrowotnym, a twój blask może być zauważalny tylko w otoczeniu świec i przy odrobinie strategicznie nałożonego rozświetlacza. Produkcja sebum ulega spowolnieniu. Jeśli Twoja skóra ma skłonność do przesuszania się, pomoże Ci w tym bogaty krem nawilżający nałożony na serum z przeciwutleniaczami. Ciemniejsze plamy mogą powstawać z powodu nieprawidłowego gromadzenia się melaniny, dlatego też naturalne preparaty rozjaśniające skórę mogą wymagać dodania do Twojej rutyny. Wzmocnienie ochrony przed wolnymi rodnikami dzięki odpowiedniej dawce antyoksydantów zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, przedłuża żywotność komórek i chroni przed zanieczyszczeniami środowiska.

W odpowiedzi na zmiany hormonalne, zastosuj wzmacniającą pielęgnację skóry, która zapewni jej tak potrzebne nawilżenie i jędrność.

TWOJE 50 LAT

Zmiany hormonalne (perimenopauza i menopauza) zaburzają metabolizm skóry. Zmarszczki ulegają wzmocnieniu, elastyczność skóry przypomina zużytą gumkę recepturkę, a na twarzy i dłoniach pojawiają się plamy starcze. Coraz trudniej jest zakamuflować wcześniejsze zaniedbania skóry, zwłaszcza te spowodowane szkodliwym działaniem słońca. Policzki i struktura kości są teraz bardziej wyraziste.

Gruczoły łojowe i obrót komórkowy nie są już tak aktywne, a ich cykl trwa od 42 do 84 dni. Twoja skóra może być bardziej sucha niż kiedykolwiek, a bariera skórna osłabiona, dlatego produkty mają trudności z jej penetracją. Zmarszczki mimiczne nie cofają się po mrużeniu oczu i uśmiechaniu się. Pory mogą być bardziej widoczne na policzkach i nosie. Pajączki, popękane naczynka i przebarwienia mogą być zauważalne. Mogą również pojawić się plamy przedrakowe powstałe w wyniku skumulowanych uszkodzeń słonecznych, szczególnie na nosie lub bardziej odsłoniętych częściach twarzy.

Początek menopauzy i wahania hormonalne związane ze spadkiem poziomu estrogenu mogą prowadzić do zaburzeń snu i wywoływać szereg związanych z tym dolegliwości skórnych, takich jak: upośledzenie funkcji skóry, trądzik różowaty, bardzo sucha skóra i zwiększona częstotliwość występowania wyprysków. Składniki aktywne, które naprawiają i regenerują skórę, są najważniejsze w produktach codziennego użytku.

I DALEJ

Trwające wahania hormonalne powinny zacząć się równoważyć, a Twoja skóra staje się stosunkowo stabilna. Aby jak najdłużej zachować jej integralność, zaleca się regularną pielęgnację zarówno w domu, jak i co cztery do sześciu tygodni u terapeuty (kosmetycznego). Jeśli przez lata stosowałaś odpowiednią ochronę, Twoja cera nadal będzie gładka i mniej pokryta plamami niż u Twoich sióstr czcicielek słońca.

Ulepszenia - chirurgiczne lub wstrzykiwane (w przeciwieństwie do zgodnego oszpecania) są kwestią osobistego wyboru. Najlepszą radą jest posiadanie pod ręką zdjęcia, które podobało ci się, gdy byłaś w połowie lub pod koniec lat 20-tych. Użyj go jako przewodniego punktu odniesienia i narysuj linię na piasku.

Jeśli chodzi o naszą aktualną

Kolekcja Age Defiance

została specjalnie opracowana z kluczowych składników, aby zwalczać widoczne oznaki starzenia się skóry. Jeśli chodzi o stosowanie wewnętrzne, zwróć uwagę na nasz Bioaktywny Wzmacniacz Kolagenu, który wkrótce zostanie wprowadzony na rynek, a który jest pełen składników przeciwdziałających starzeniu się skóry i wzmacniających ją.

Powyższy fragment pochodzi z mojej książki "Prawda w pięknie".

Czy jesteś zainteresowana wzbogaceniem swojej rutyny pielęgnacyjnej o wewnętrzne suplementy? Co już stosowałaś i co chciałabyś wypróbować? Zostaw komentarz, aby wygrać miesięczny zapas naszego LIMITOWANEJ EDYCJI bioaktywnego Collagen Booster.