Czy Frank Body jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Produkty Frank Body cruelty-free można znaleźć w sklepach Ulta i Target.

Frank Body jest wolny od okrucieństwa

Frank Body potwierdził, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają, aby ich produkty były testowane na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uznalibyśmy Frank Body za Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Frank Body na temat polityki testowania na zwierzętach:

What About China's Animal Testing Laws?

Frank Body potwierdził, że nie sprzedają swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego nie są zobowiązani do testowania na zwierzętach.

"frank nie sprzedaje swoim babkom w Chinach kontynentalnych

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w przeważającej części, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Pamiętaj również, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Frank Body nie jest w 100% wegański

'Vegan' w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Frank Body, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które z produktów Frank Body są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Frank Body są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Ponadto, poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co jest obecnie napisane na stronie internetowej Frank Body na temat jej wegańskich roszczeń:

Vegan Policies

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Jednak zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Frank Body?

"Wszystkie produkty Frank Body są wytwarzane w Melbourne w Australii, przy użyciu zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych składników naturalnych, w zależności od zasobów dostaw i sezonowej oferty składników.
Sprawdź nasze strony produktów, aby uzyskać więcej szczegółów".

Polityka etycznego wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby dodać efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez udziału dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Frank Body, czy ich mika jest pozyskiwana etycznie bez wykorzystania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Mika używana w naszych produktach pochodzi od firmy Merck, która zajmuje zdecydowane stanowisko przeciwko pracy dzieci i zapewniła, że pozyskuje mikę wyłącznie z licencjonowanych kopalni.

Firma Merk wdrożyła szereg mechanizmów nadzoru, aby zapewnić, że wszyscy zewnętrzni dostawcy miki przestrzegają zasad Karty Praw Człowieka, jak również wymogów zasad odpowiedzialnego pozyskiwania surowców przez firmę Merck. Zgodność jest monitorowana poprzez inspekcje i regularne audyty Fundacji IGEP oraz Environmental resource Management (ERM)."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć status Frank Body jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!