Czy Earth Conscious jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić małą prowizję.

Earth Conscious jest Cruelty-Free

Earth Conscious potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uznalibyśmy Earth Conscious za Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co jest obecnie napisane na stronie Earth Conscious o jej polityce testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Earth Conscious potwierdził, że nie sprzedają swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego nie są zobowiązani do testowania na zwierzętach.

"Nie sprzedajemy do Chin".

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w przeważającej części, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Pamiętaj również, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Kosmetyki nie są w 100% wegańskie

'Vegan' w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Earth Conscious, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak dowiedzieć się, które z produktów Earth Conscious są wegańskie?

Poniżej jest to, co jest obecnie podane na stronie internetowej Earth Conscious na temat jej wegańskich roszczeń:

"Nasze naturalne produkty dezodorantowe i balsam dla dzieci są wszystkie zatwierdzone przez wegan".

Wegańska polityka

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Jednak zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Gdzie powstają produkty Earth Conscious?

Zapytałem Earth Conscious, gdzie ich produkty są produkowane i powiedzieli mi:

ethical elephant: "czy wszystkie wasze produkty są wytwarzane w Wielkiej Brytanii?"
Earth Conscious: "Tak są".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Earth Conscious jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!