Czy GLAMGLOW jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Czy GLAMGLOW jest wolny od okrucieństwa?

GLAMGLOW NIE jest wolny od okrucieństwa. GLAMGLOW płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. GLAMGLOW sprzedaje również swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków.

Ponadto GLAMGLOW jest własnością Estee Lauder, firmy macierzystej, która również nie jest wolna od okrucieństwa.

Polityka GLAMGLOW dotycząca testów na zwierzętach

Na swojej stronie internetowej GLAMGLOW twierdzi, że nie testuje swoich produktów na zwierzętach, chyba że jest to wymagane przez prawo.

Polityka stwierdzająca "z wyjątkiem przypadków wymaganych przez prawo" zwykle sugeruje, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. Większość importowanych kosmetyków sprzedawanych w sklepach w Chinach kontynentalnych musi być testowana na zwierzętach.

Czy GLAMGLOW jest sprzedawany w Chinach?

Niestety, produkty GLAMGLOW są rzeczywiście sprzedawane w Chinach.

Znalazłem produkty GLAMGLOW sprzedawane na chińskiej stronie internetowej Sephora. To potwierdza i udowadnia, że GLAMGLOW prowadzi sprzedaż w Chinach. W związku z tym ich produkty muszą być testowane na zwierzętach.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu, który zrobiłem z chińskiej strony internetowej Sephora, wyraźnie pokazujący, że magazynują i sprzedają produkty GLAMGLOW:

Ze względu na decyzję GLAMGLOW o sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą oni wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za wolną od okrucieństwa w 2022 roku.

Chociaż GLAMGLOW może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie zezwala chińskim władzom na testowanie swoich produktów na zwierzętach w celu sprzedaży w Chinach.

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące w tym kraju przepisy dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, GLAMGLOW odmawia zrobienia tego samego i zdecydował się przedłożyć zyski nad dobro zwierząt.

Podsumowanie: GLAMGLOW NIE jest Cruelty-Free!

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, GLAMGLOW musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego też nie uważam GLAMGLOW za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie GLAMGLOW znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy GLAMGLOW jest wegański?

Ponieważ nie uważamy GLAMGLOW za wolną od okrucieństwa, ponieważ ich produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uważalibyśmy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez GLAMGLOW za wegańskie.

Zauważyłem również, że Sephora wymienia niektóre produkty GLAMGLOW w kategorii "Wegańska pielęgnacja skóry", ale należy pamiętać, że GLAMGLOW NIE jest wolny od okrucieństwa. Produkty GLAMGLOW są testowane na zwierzętach.

Zakładam, że Sephora oznacza produkty jako "wegańskie", gdy są one opracowane bez żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych. Ale kosmetyki "wegańskie" powinny również uwzględniać to, czy produkty lub ich składniki były testowane na zwierzętach, gdziekolwiek na świecie.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla GLAMGLOW:

Szukając wolnej od okrucieństwa opcji dla GLAMGLOW, oto kilka naszych rekomendacji:

  • Summer Fridays - 100% wegańskie
  • Drunk Elephant *własność Shiseido - kilka opcji wegańskich
  • Biossance - 100% wegańskie
  • Tata Harper - kilka opcji wegańskich
  • Herbivore - 100% wegańskie