Czy Kari Gran jest wegańska i wolna od okrucieństwa?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Produkty wolne od okrucieństwa Kari Gran można znaleźć w Credo Beauty, The Detox Market i na Amazon.

Kari Gran jest wolna od okrucieństwa

Kari Gran potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Kari Gran jest wolna od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z oficjalnego oświadczenia Kari Gran dotyczącego testów na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Kari Gran potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, w związku z czym nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Nasze produkty nie są sprzedawane w Chinach kontynentalnych".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy ani osoby trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Kari Gran nie jest w 100% wegańska

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Kari Gran nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które produkty Kari Gran są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Kari Gran są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na oficjalnej stronie Kari Gran na temat jej wegańskich produktów:

Vegan Policies

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty Kari Gran?

Kiedy zapytałam Kari Gran, gdzie wytwarzane są ich produkty, odpowiedzieli mi:

"Wszystkie nasze produkty do pielęgnacji skóry produkujemy w Seattle. Nasze kosmetyki do makijażu pochodzą z laboratorium w Portland w stanie Oregon".

Etyczna polityka wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Kari Gran, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Dość często jestem pytana o składnik miki i sposób, w jaki pozyskujemy go do naszych mineralnych produktów kosmetycznych.
Mika jest jednym z najczęściej używanych składników w całym globalnym przemyśle kosmetycznym; każdy produkt, który sprawia, że błyszczysz, iskrzysz lub świecisz, najprawdopodobniej zawiera mikę.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że wydobycie miki w przemyśle kosmetycznym budzi obawy. Około 70% miki produkowanej w Indiach pochodzi z dwóch obszarów w Indiach, a przy jej wydobyciu zbyt często zatrudniane są dzieci.

Dlatego pozyskujemy naszą mikę od firmy, która stosuje politykę zerowej tolerancji dla pracy dzieci we wszystkich swoich zakładach i wymaga takiego zobowiązania również od swoich partnerów.

Tak, mika jest składnikiem, którego używamy w niektórych naszych produktach, ale zapewniamy, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby upewnić się, że współpracujemy z partnerem, który prowadzi działalność w sposób, w jaki chcemy: etycznie i odpowiedzialnie. Ostatecznie wszyscy głosujemy naszymi dolarami, a my, jako firma, chcemy wspierać firmy, które postępują właściwie".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć wolny od okrucieństwa i wegański status Kari Gran, a wybierając razem cruelty-free, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!