Czy produkty Buxom (Shiseido) są wolne od substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego i wegańskie?

Ten post może zawierać linki afiliacyjne, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty Buxom cruelty-free można znaleźć na stronie buxomcosmetics.com, w Sephora, Nordstrom i Ulta.

Buxom jest *Cruelty-Free

Firma Buxom potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w jej imieniu. Ich dostawcy również nie testują produktów na zwierzętach i nie zezwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, produkty firmy nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy firmę Buxom za *Cruelty-Free

, ale należy pamiętać, że sprzedaje ona pędzle do makijażu wykonane z włosia zwierzęcego.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki firmy Buxom dotyczącej testów na zwierzętach:

Polityka firmy Buxom dotycząca testów na zwierzętach

*Firma Buxom jest własnością Shiseido, korporacji, która NIE jest wolna od okrucieństwa, ponieważ zezwala innym markom na testowanie na zwierzętach.

To Twój wybór, czy chcesz wspierać, czy bojkotować marki wolne od okrucieństwa, których właścicielem jest firma macierzysta, która nie jest wolna od okrucieństwa. Nie ma "dobrej" lub "złej" odpowiedzi na to pytanie. Zachęcam Was do robienia tego, co Wam odpowiada, ale uważam, że ważne jest, aby ujawnić, że Shiseido jest właścicielem Buxom.

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Buxom potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 roku niektóre zwykłe kosmetyki importowane mogą być pod pewnymi warunkami zwolnione z testów na zwierzętach. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków będzie nadal wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja etykiety "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak oznaczenie Cruelty-Free zazwyczaj oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy dotyczącą produktów wolnych od okrucieństwa, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Buxom nie jest w 100% wegański

Określenie "wegański" w kosmetyce może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku marki Buxom, większość jej produktów nie jest wegańska, ponieważ do ich produkcji użyto składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych.

W sprzedaży znajdują się także pędzle do makijażu wykonane z włosia zwierzęcego.

Jak sprawdzić, które z produktów Buxom są wegańskie?

Jedynym produktem, który według firmy BUXOM jest wegański, jest wodoodporny tusz do rzęs Buxom Lash.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacją o tym, co obecnie znajduje się na stronie internetowej firmy Buxom na temat jej wegańskich oświadczeń:

Buxom Vegan Status

Kiedy wysłałam e-mail do firmy Buxom z prośbą o listę produktów przyjaznych weganom, otrzymałam odpowiedź, w której napisano

"Mamy wiele produktów Buxom, które są odpowiednie dla wegan. Niektóre z naszych produktów zawierają jednak jeden lub więcej z poniższych składników: Karmin, Wosk pszczeli lub składniki pochodzące z lanoliny. Składniki te są wyraźnie oznaczone na naszej stronie internetowej i można je znaleźć na stronie produktu. Nasz wodoodporny tusz do rzęs Buxom Lash jest całkowicie wolny od wegan i nie zawiera żadnego z wyżej wymienionych składników pochodzenia zwierzęcego.

"

W chwili obecnej wodoodporny tusz do rzęs Buxom (nie mylić z innym tuszem do rzęs, który nie jest wodoodporny) jest jedynym

produktem firmy BUXOM, który zaklasyfikowalibyśmy jako wegański, tzn. nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Mamy nadzieję, że Buxom wypuści w przyszłości więcej produktów do makijażu przyjaznych dla wegan!

Wegańskie zasady

Podobnie jak w przypadku określenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak używa się go w kontekście opisywania produktów, które nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to: karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Buxom?

Zapytałam firmę Buxom, gdzie produkowane są jej produkty, i odpowiedziała mi:

"Wszystkie nasze produkty są wytwarzane w Stanach Zjednoczonych".

Polityka etycznego wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc firmę Buxom, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, że tak,

"Możemy potwierdzić, że firma BUXOM Cosmetics nie korzysta z pracy dzieci przy pozyskiwaniu miki i zabrania dostawcom korzystania z pracy dzieci. W chwili obecnej nie dysponujemy certyfikatem, który moglibyśmy przedstawić. Więcej informacji na temat naszej polityki dotyczącej praw człowieka można znaleźć na stronie naszej firmy macierzystej, Shiseido, pod adresem: https://corp.shiseido.com/en/sustainability/rights/index.html.

Chętnie pomogę Ci w odpowiedzi na Twoje zapytanie dotyczące Miki. Przykro mi, ale miejsce wydobycia miki do naszych produktów jest informacją zastrzeżoną i nie ujawniamy tego faktu. Proszę mieć pewność, że nie wydobywamy miki tam, gdzie pracują dzieci. Bardzo rygorystycznie przestrzegamy przepisów dotyczących pracy dzieci".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Buxom jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc skończyć z testowaniem kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!