Czy Tom Ford jest wegański i wolny od okrucieństwa?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Tom Ford Beauty to luksusowa, wysokiej klasy marka kosmetyków do makijażu, ale czy Tom Ford jest cruelty-free?

Czy Tom Ford jest cruelty-free?

Tom Ford Beauty NIE jest wolna od okrucieństwa. Tom Ford Beauty płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Ponadto Tom Ford sprzedaje swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków.

Ponadto Tom Ford jest własnością Estee Lauder, firmy macierzystej, która również nie jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Tom Ford dotycząca testów na zwierzętach

Po zbadaniu statusu marki Tom Ford Beauty jako wolnej od okrucieństwa, nie mogłem znaleźć żadnej wzmianki o oficjalnej polityce Tom Ford dotyczącej testów na zwierzętach w żadnym miejscu na ich stronie internetowej, co nigdy nie jest dobrym znakiem.

Wysłałam więc e-mail do marki z pytaniem, czy którykolwiek z jej produktów, składników lub formuł jest testowany na zwierzętach przez samą firmę lub zlecany stronie trzeciej do testowania w jej imieniu, lub przez któregokolwiek z jej dostawców. Odpowiedzieli, mówiąc,

Poniżej znajduje się fragment odpowiedzi e-mail, którą otrzymałem od Tom Ford Beauty:

"Dziękujemy za zainteresowanie produktem Tom Ford Beauty

Firma Tom Ford nie przeprowadza testów na zwierzętach i nigdy nie zlecamy ich innym podmiotom w naszym imieniu. Jeśli organ regulacyjny wymaga tego ze względu na bezpieczeństwo lub ocenę regulacyjną, można zrobić wyjątek. Nasi konsumenci mogą być pewni, że jesteśmy zaangażowani w produkcję wyłącznie najwyższej jakości produktów kosmetycznych, które spełniają nasze rygorystyczne standardy skuteczności, bezpieczeństwa i etyki

NASZE ZOBOWIĄZANIE

Jesteśmy głęboko zaangażowani w zniesienie testów na zwierzętach. Dziesiątki lat temu byliśmy jedną z pierwszych firm kosmetycznych, które udowodniły, że bezpieczeństwo można potwierdzić za pomocą środków innych niż testy na zwierzętach. Dziś kontynuujemy to zobowiązanie wraz z partnerami o podobnych poglądach, którzy podzielają nasz cel wspierania akceptacji alternatyw

Będziemy nadal ściśle współpracować z przemysłem, rządem i grupami non-profit w krajach, które wymagają testów na zwierzętach, aby wspólnie dążyć do wyeliminowania tej praktyki i globalnej akceptacji metod testowania bez udziału zwierząt".

Tom Ford Beauty ma podobną politykę testowania na zwierzętach jak Estee Lauder, co nie jest zaskakujące, ponieważ Estee Lauder jest właścicielem Tom Ford Beauty.

Dla wyjaśnienia, Estee Lauder jest korporacją, która zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. W szczególności podczas sprzedaży w Chinach.

Tom Ford Beauty twierdzi, że nie testuje na zwierzętach, ale jeśli organ regulacyjny tego wymaga, można zrobić wyjątek.

Ale co mają na myśli mówiąc "ale jeśli organ regulacyjny tego zażąda"?

Istnieją pewne przypadki, w których testowanie kosmetyków na zwierzętach może być wymagane przez prawo i tak jest w przypadku kosmetyków sprzedawanych w Chinach.

Większość importowanych kosmetyków sprzedawanych w Chinach kontynentalnych musi być testowana na zwierzętach. Chciałem więc wiedzieć, czy którykolwiek z produktów Tom Ford Beauty jest sprzedawany w sklepach w Chinach.

Czy Tom Ford jest sprzedawany w Chinach?

Korzystając z funkcji lokalizatora sklepów Tom Ford Beauty na ich stronie internetowej, szybko odkryłem, że mają wiele sklepów w Chinach kontynentalnych sprzedających produkty Tom Ford Beauty.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z ich strony internetowej, na którym widać, gdzie można znaleźć produkty Tom Ford Beauty w Chinach kontynentalnych.

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać w sklepach w Chinach kontynentalnych ze względu na ich wymagania dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Tom Ford Beauty odmawia zrobienia tego samego i przedkłada zyski nad dobro zwierząt.

Podsumowanie: Tom Ford Beauty NIE jest cruelty-free!

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Tom Ford Beauty musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego też nie uważam Tom Ford za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie Tom Ford Beauty znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy Tom Ford jest wegański?

Tom Ford Beauty nie twierdzi, że którykolwiek z ich kosmetyków jest wegański.

"Chociaż nie twierdzimy, że nasze produkty są wegańskie, wiele z naszych produktów nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Aby uzyskać więcej informacji, podaj dokładną nazwę produktu, którego używasz lub chcesz używać".

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Toma Forda

Chcesz przejść na marki wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa i przyjaznych weganom opcji, które są podobne do Tom Ford Beauty:

  • KVD Vegan Beauty *własność Kendo, LVMH - w 100% wegańskie
  • Hourglass *własność Unilever - niektóre opcje wegańskie
  • Koh Gen Do - niektóre opcje wegańskie
  • Urban Decay *własność L'Oreal - niektóre opcje wegańskie

Lub sprawdź naszą listę wysokiej klasy marek kosmetyków do makijażu wolnych od okrucieństwa!