Czy dpHUE jest wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Możesz znaleźć produkty cruelty-free dpHUE na dphue.com, Sephora, Ulta, Dermstore i na Amazon.

dpHUE jest Cruelty-Free

Firma dpHUE potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy, że dpHUE jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu oficjalnego oświadczenia dpHUE o przeprowadzaniu testów na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

dpHUE potwierdziło, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązane do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane, zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków będzie nadal wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

dpHUE nie jest w 100% wegańska

Określenie "wegański" w kosmetyce może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku dpHUE, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak rozpoznać, które z produktów dpHUE są wegańskie?

dpHUE wyraźnie oznacza wszystkie swoje wegańskie produkty na swojej stronie internetowej. Również następujące produkty dpHUE są wegańskie, zgodnie z FAQ na ich stronie:

Większość produktów dpHUE jest wegańska.Oto pełna lista produktów wegańskich:

 • Płyn do płukania włosów ACV
 • Szampon łagodzący ACV
 • Odżywka rozplątująca włosy ACV
 • ACV Odżywka bez spłukiwania
 • Suchy szampon ACV
 • Suchy szampon ACV w proszku
 • ACV Scalp Scrub
 • Pędzel do blondowania
 • Spray do utrwalania koloru
 • Szampon Color Fresh
 • Odżywka Color Fresh
 • Olejek Color Fresh
 • Błyszczyk+
 • Zestaw do odświeżania korzeni włosów
 • Sztyft do odświeżania włosów
 • Mgiełka Sun & City

Co z dpHUE nie jest wegańskie? Wszystkie produkty z linii Cool Blonde od dpHUE nie są wegańskie.

Zasady Weganizmu

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji dla etykiety "Vegan". Zwykle jednak używa się go w kontekście czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to: karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty dpHUE?

Kiedy zapytałam dpHUE, gdzie powstają ich produkty, odpowiedzieli mi:

"Produkujemy nasze produkty w wielu różnych miejscach - niektóre w USA, a inne za granicą. Jeśli jesteś zainteresowana konkretnym produktem, proszę daj mi znać, a z przyjemnością udzielę Ci informacji."

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Jedynie kosmetyki importowane i sprzedawane w sklepach fizycznych w Chinach kontynentalnych muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc firmę dpHUE, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Oto co dla Ciebie znalazłem! Mika pochodzi z etycznych źródeł i jest członkiem Inicjatywy Odpowiedzialnej Miki. Jesteśmy świadomi tego, skąd pochodzą nasze surowce i współpracujemy z agencją regulacyjną, która sprawdza nasze formuły podczas wprowadzania i wznawiania produktów!


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć status dpHUE jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!