Czy Drunk Elephant (Shiseido) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Czy Drunk Elephant jest Cruelty-Free?

???? Drunk Elephant jest marką *cruelty-free. Żaden ze składników ani produktów Drunk Elephant nie jest testowany na zwierzętach. Drunk Elephant spełnił wszystkie kryteria z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free i jest włączony do naszego katalogu Cruelty-Free.

Czy Drunk Elephant testuje na zwierzętach?

Pytając, czy Drunk Elephant testuje na zwierzętach? Musimy spojrzeć dalej, aby upewnić się, że żaden ze składników lub dostawców Drunk Elephant nie testuje na zwierzętach. I nie sprzedają w żadnym kraju lub w warunkach, które mogą wymagać testowania zwierząt przez prawo.

W naszych badaniach odkryliśmy, co następuje:

  • ✓ Drunk Elephant potwierdził, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu.
  • ✓ Drunk Elephant potwierdził, że wszyscy jego dostawcy składników nie testują ich na zwierzętach.
  • ✓ Drunk Elephant potwierdził, że nie zezwala ani nie sprzedaje swoich produktów w warunkach, w których testowanie na zwierzętach jest wymagane przez prawo.

Dzięki spełnieniu wszystkich naszych kryteriów Cruelty-Free, Drunk Elephant jest marką *cruelty-free według naszych standardów.

*Drunk Elephant jest własnością Shiseido, korporacji, która NIE jest wolna od okrucieństwa, ponieważ pozwala niektórym markom testować na zwierzętach.

Decyzja należy do Ciebie, czy chcesz wspierać czy bojkotować marki cruelty-free należące do firmy macierzystej, która nie jest cruelty-free. Nie ma na to "dobrej" lub "złej" odpowiedzi. Rób to, z czym czujesz się komfortowo. Pomyślałem, że ważne jest, aby ujawnić, że Shiseido jest właścicielem Drunk Elephant.

Jaka jest polityka Drunk Elephant dotycząca testów na zwierzętach?

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Drunk Elephant na temat polityki testowania na zwierzętach:

Drunk Elephant Animal Testing Policy

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Drunk Elephant potwierdziła, że prowadzi sprzedaż wyłącznie online lub w Hong Kongu, a nie w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Oto jak Drunk Elephant to wyjaśnia:

"Jesteśmy tak podekscytowani, że jesteśmy w Chinach! Jeśli jednak pytasz o testy na zwierzętach, to powiedzmy sobie jasno: To jest coś, czego nigdy byśmy nie zrobili. Hong Kong SAR nie wymaga testowania na zwierzętach. To jedyne miejsce, w którym prowadzimy sprzedaż detaliczną (via @SephoraHK). W Chinach kontynentalnych korzystamy z transgranicznego handlu elektronicznego, który nie wymaga takiego samego procesu rejestracji, jak kosmetyki sprzedawane tam w detalu. Posiadamy certyfikat programu Leaping Bunny i nigdy nie testowaliśmy, ani nie będziemy testować naszych produktów na zwierzętach. ❤️"

Dzięki obecnym zmianom w chińskich przepisach dotyczących testów na zwierzętach, niektóre kosmetyki sprzedawane w Chinach mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak bez spełnienia tych warunków, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości kosmetyków sprzedawanych w Chinach w 2023 roku.

Czy Drunk Elephant posiada certyfikat Cruelty-Free?

Drunk Elephant posiada certyfikat cruelty-free wydany przez Leaping Bunny i PETA.

Polityka cruelty-free 2023

Tylko dlatego, że marka twierdzi, że jest "Cruelty-Free", nie zawsze oznacza to, że tak jest.

To dlatego, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Ale Cruelty-Free jest ogólnie używane do sugerowania braku testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub osoby trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Jak oceniamy politykę cruelty free?

Od 2015 roku, czyli od początku istnienia mojego bloga, wysyłałam maile do firm z pytaniem o ich politykę testowania zwierząt i zobowiązania cruelty-free.

I w oparciu o odpowiedzi, które otrzymuję od firm, będę badać, aby znaleźć wszelkie potrzebne fakty wspierające przed stwierdzeniem, czy marka powinna być sklasyfikowana jako "Cruelty-Free", "Animal-Tested" lub "Grey Area - Unclear Policies".

☕️ Każdego tygodnia, kontynuuję docieranie do nowych marek, jednocześnie starając się jak najlepiej, aby obecne marki były aktualizowane. Jeśli któryś z moich postów lub poradników okazał się pomocny, rozważ Kup Mi Kawę! Będę bardzo wdzięczna! ❤️

A co z Vegan?

To, że coś nazywa się Cruelty-Free, nie zawsze oznacza, że jest Vegan. I na odwrót.

Cruelty-Free odnosi się jedynie do braku testów na zwierzętach, podczas gdy Vegan oznacza formułę bez produktów zwierzęcych.

Niektóre marki są Cruelty-Free, ale nie Vegan.

A niektóre są wegańskie, ale nie Cruelty-Free.

Kolejnym ważnym rozróżnieniem jest to, że Vegan w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

Czy Drunk Elephant jest wegański?

⭐️ Drunk Elephant NIE jest całkowicie wegańską marką. Ale Drunk Elephant oferuje kilka wegańskich opcji, które są wolne od produktów zwierzęcych.

Jak dowiedzieć się, które z produktów Drunk Elephant są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Drunk Elephant są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z tego, co jest obecnie napisane na stronie internetowej Drunk Elephant o jego wegańskich twierdzeniach:

Gdzie kupić Drunk Elephant? Sprawdź w Sephora, Cult Beauty, Ulta, Boots i Amazon!

Wegańskie zasady

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Wegańskie oznacza jednak, że produkt został stworzony bez składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z produktów pochodzenia zwierzęcego występujących w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Jeśli jednak dana marka nie oznaczy wyraźnie swoich składników lub produktu jako wegański, często trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając jedynie listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy wybrane przez nich składniki pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Drunk Elephant?

Zapytałem Drunk Elephant, gdzie produkowane są ich produkty i powiedzieli mi:

"Nasze produkty są produkowane w USA".

Polityka etycznego wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Więc zapytałem Drunk Elephant, czy ich mika jest etycznie pozyskiwana bez użycia pracy dzieci i odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Dziękuję za dotarcie do nas! Większość naturalnie pozyskiwanej na świecie miki, która jest minerałem nadającym D-Bronzi subtelny blask i pomagającym rozjaśnić okolice oczu w C-Tango, pochodzi z Indii, w tym nasza.

Zrównoważony i etyczny biznes jest w sercu Drunk Elephant, dlatego współpracujemy tylko z dostawcami miki, którzy mają wyjątkowe osiągnięcia zarówno w zakresie odpowiedzialnych ekologicznie metod wydobycia, jak i etycznych praktyk pracy.

Nasz dostawca miki pochodzi wyłącznie z kopalni, które spełniają uczciwe i bezpieczne standardy pracy (w tym zakaz pracy dzieci) i stosują przyjazne dla środowiska metody wydobycia. Obejmuje to szereg procesów monitorowania i audytu - w tym comiesięczne i niezapowiedziane inspekcje kopalni i zakładów przetwórczych - w celu zapewnienia zgodności na każdym etapie ich łańcucha dostaw.

Poza znaczeniem bezpiecznych i etycznych warunków pracy, te uczciwe standardy pracy obejmują fundusze na rozwój społeczności, edukację, opiekę zdrowotną i stypendia dla osób mieszkających w regionie, w którym znajdują się kopalnie naszego dostawcy miki.

Kiedy tylko to możliwe, Drunk Elephant zawsze wybierze zrównoważoną i etycznie zebraną drogę dla każdego surowca używanego w naszych produktach."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Drunk Elephant cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Jeśli uznałeś to za pomocne, rozważ kupienie mi kawy. Dzięki temu będę mogła kontynuować prowadzenie tej strony i jej aktualizację.