Czy Kaja (MBX) jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Produkty Kaja cruelty-free można znaleźć w Sephora i na Amazon.

Kaja jest * wolna od okrucieństwa

Kaja potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Zgodnie z naszymi standardami uważamy, że Kaja jest *Cruelty-Free.

*Kaja jest własnością MBX, korporacji, która NIE jest wolna od okrucieństwa, ponieważ zezwala niektórym swoim markom na testowanie na zwierzętach.

To twój wybór, czy chcesz wspierać lub bojkotować marki cruelty-free należące do firmy macierzystej, która nie jest cruelty-free. Nie ma na to "dobrej" lub "złej" odpowiedzi. Zachęcam do robienia tego, z czym czujesz się komfortowo, ale uważam, że ważne jest, aby ujawnić, że MBX jest właścicielem Kaja.

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Kaja potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego też nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Kaja nie jest w 100% wegańska

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Kaja nie wszystkie produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które produkty Kaja są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Kaja są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Lista produktów wegańskich Kaja

Poniższe produkty Kaja są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

 • Lekka pomadka Air Heart z naturalnym wykończeniem
 • Pomadka Air Heart + zestaw różów do policzków Cheeky Stamp
 • Beachy Stamp Blendable Bronzer w płynie
 • Róż do policzków Cheeky Stamp Blendable Blush
 • Korektor Don't Settle
 • Podkład w musie Dream Puff Radiant
 • Rozświetlacz w płynie Glowy Stamp Blendable Liquid Highlighter
 • Nawilżająca mgiełka do twarzy Mist Me
 • Moon Crystal Sparkling Eye Pigment
 • Balsam rozświetlający Roller Glow Roll-On
 • Balsam do ust Vacay Shine Glowy Lip Balm Oil
 • Wink Stamp Wing Eyeliner Stempel i długopis

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Etyczna polityka wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc firmę Kaja, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, ale nigdy nie odpowiedziała na żaden z moich e-maili ani wiadomości.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status firmy Kaja jako wolnej od okrucieństwa i wegańskiej, a wybierając produkty wolne od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!