Czy produkt Dazzle Dry jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty Dazzle Dry cruelty-free można znaleźć na Amazon.

Dazzle Dry jest wolny od okrucieństwa

Firma Dazzle Dry potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych osób o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że produkty Dazzle Dry są wolne od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami zamieszczonymi obecnie na stronie internetowej firmy Dazzle Dry:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Dazzle Dry potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane, zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków będzie nadal wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Dazzle Dry jest w 100% wegański

Firma Dazzle Dry potwierdziła, że wszystkie jej produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat weganizmu zamieszczonymi na stronie internetowej firmy Dazzle Dry:

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku oznaczenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Dazzle Dry?

"Wszystkie produkty Dazzle Dry są opracowywane, testowane i produkowane w naszej siedzibie w Chandler w Arizonie.

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości sprawdzenia, czy mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc firmę Dazzle Dry, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, że tak,

"Nasze materiały pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. Wszystkie materiały są kupowane z dokumentacją i są testowane na miejscu po przybyciu do naszego zakładu, aby zapewnić zgodność z przepisami."

Firma Dazzle Dry twierdzi, że wszystkie jej materiały pochodzą z USA i są testowane w celu zapewnienia zgodności z przepisami, ale nie odniosła się konkretnie do tego, w jaki sposób przeprowadza audyt lub śledzi, aby upewnić się, że w wydobycie miki nie była zaangażowana praca dzieci.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć, że Dazzle Dry jest firmą cruelty-free i wegańską, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc raz na zawsze skończyć z testowaniem kosmetyków na zwierzętach!