Czy Sebastian (Wella) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Sebastian Professional NIE jest Cruelty-Free!

Sebastian Professional dopuszcza testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Polityka Sebastiana dotycząca testów na zwierzętach

Podczas badań, aby dowiedzieć się więcej na temat statusu Sebastian Professional jako cruelty-free, nie mogłam znaleźć oficjalnej polityki testowania na zwierzętach na stronie internetowej.

Zwróciłam się więc do Sebastian Professional z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki testowania na zwierzętach. Konkretnie, chciałam wiedzieć, czy zlecają lub pozwalają innym testować swoje produkty/składniki na zwierzętach, również w przypadku sprzedaży w krajach, które wymagają przeprowadzania testów na zwierzętach (jak np. w Chinach).

A Sebastian Professional odpowiedział, mówiąc:

"Dziękujemy za zapytanie. W Wella Company nie testujemy naszych produktów na zwierzętach i jesteśmy zaangażowani w zakończenie testów na zwierzętach w całej naszej branży.

Wszystkie nasze produkty są bezpieczne i zostały opracowane, wyprodukowane i zapakowane zgodnie z prawem, przepisami i wytycznymi obowiązującymi w każdym kraju, w którym są sprzedawane.

Eksperci Wella Company ds. bezpieczeństwa ludzi dokonują przeglądu naszych składników, jak również gotowych produktów, stosując najlepszą wiedzę naukową, opartą na wykorzystaniu uznanych alternatyw dla testów na zwierzętach, istniejących danych dotyczących bezpieczeństwa oraz dzieleniu się takimi danymi z innymi stronami i branżami.

Niektóre rządy lub agencje wymagają testowania gotowych produktów na zwierzętach zgodnie z lokalnymi wymogami prawnymi i regulacyjnymi. Przykładem są Chiny, gdzie nadal jesteśmy zaangażowani w dialog z chińskimi władzami, w tym poprzez nasze aktywne członkostwo w grupach branżowych, w celu znalezienia alternatyw dla stosowania przez nie testów na zwierzętach."

Na podstawie ich odpowiedzi okazuje się, że Wella jest właścicielem Sebastian Professional. A Sebastian ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak firma Wella. Zarówno Wella jak i Sebastian Professional twierdzą, że nie testują swoich produktów na zwierzętach, ale następnie podają chińskie przepisy dotyczące testów na zwierzętach.

Polityka podająca chińskie przepisy dotyczące testowania na zwierzętach zazwyczaj sugeruje, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. Dzieje się tak, ponieważ kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są prawnie wymagane do testowania na zwierzętach.

Czy Sebastian Professional jest sprzedawany w Chinach?

Podczas moich badań odkryłam, że produkty Sebastian Professional są rzeczywiście sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu lokalizatora sklepów Sebastian Professional pokazujący wyniki w Chinach kontynentalnych:

Źródło: Strona Sebastiana ProfessionalAle

czy Chiny nie testują już na zwierzętach?

Firmy mogą ominąć chińskie testy na zwierzętach, decydując się na produkcję swoich zwykłych lub ogólnych kosmetyków w Chinach, ale nigdzie nie jest powiedziane, że Sebastian Professional obrał tę drogę.

Dodatkowo, możliwość przeprowadzenia testów na zwierzętach po wprowadzeniu produktu na rynek nie jest całkowicie wykluczona i może być przeprowadzana na niektórych kosmetykach sprzedawanych w sklepach fizycznych w Chinach.

Od 1 maja 2021 roku firmy kosmetyczne mogą również eksportować i sprzedawać swoje zwykłe lub ogólne kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli najpierw spełnią zestaw warunków wstępnych. Jednak spełnienie tych warunków okazało się trudne i nadal nie jest jasne, co dokładnie jest akceptowane zgodnie z nowymi przepisami. Nie ma więc jeszcze słowa o żadnej firmie, która z powodzeniem tego dokonała.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (takich jak Wella i Sebastian) jest nadal wymagana przez prawo do testowania na zwierzętach w 2022 roku.

Ponieważ Sebastian Professional i Wella zdecydowały się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2022 roku.

Chociaż Sebastian Professional może nie prowadzić tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać w Chinach.

Wiele marek prawdziwie wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące tam prawo dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Wella i Sebastian Professional odmawiają zrobienia tego samego i dlatego nie mogą być uznane za wolne od okrucieństwa.

Czy Sebastian Professional posiada certyfikat Cruelty-Free?

Sebastian Professional nie jest certyfikowany jako wolny od okrucieństwa przez żadne niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Sebastian Professional nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie bada ani nie potwierdza zobowiązań i twierdzeń Sebastiana w zakresie cruelty-free.

Czy Sebastian Professional jest wegański?

Ponieważ nie uważamy Sebastian Professional za cruelty-free, ponieważ ich produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uważamy również niczego, co jest sprzedawane lub produkowane przez Sebastian Professional za wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów etycznego słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą również zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Bezkruszycielskie alternatywy dla Sebastian Professional

Chcesz zmienić produkty do włosów na wolne od okrucieństwa? Oto kilka marek cruelty-free, które warto sprawdzić:

  • Paul Mitchell
  • Hempz
  • AG Hair
  • Living Proof (Unilever)
  • Aveda (Estee Lauder)
  • Amika
  • Pureology (L'Oreal)