Olej lniany w domowych kosmetykach

Jak wykorzystać olej lniany w kosmetyce Domowe kosmetyki powstające z wykorzystaniem oleju lnianego cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że można je wykorzystywać do pielęgnacji cery wrażliwej licząc na to, że będą w stanie nie tylko łagodzić podrażnienia, ale również delikatnie oczyszczać i głęboko nawilżać.

Olej lniany pozyskuje się z siemienia, nie bez przyczyny mówi się przy tym, że mamy w jego przypadku do czynienia z najzdrowszym olejem roślinnym. Nasiona lnu mają szereg zalet, jedna z najważniejszych związana jest zaś z tym, że sprawdza się znakomicie w odniesieniu do tak zwanych kosmetyków domowych bez względu na to, z jakim rodzajem cery mamy do czynienia. Jest to znakomita informacja dla właścicielek cery suchej i wrażliwej, a także tych, które mają tendencję do powstawania wyjątkowo nieestetycznych „pajączków”.

Zawarte w oleju lnianym substancje mają i ten plus, że nie tylko ożywiają, ale także nawilżają skórę matową i ziarnistą, są też niezastąpione, gdy zależy nam na skutecznym łagodzeniu podrażnień. Wśród substancji pozytywnie wpływających na nasze zdrowie, z których znane jest siemię lnu wymienia się między innymi: tłuszcze roślinne, które nie tylko odżywiają, ale i poprawiają napięcie naskórka, fitosterole znane z tego, że hamują powstawanie wolnych rodników oraz witaminę E dzięki której szybciej przebiegają procesy regeneracyjne skóry. Nie bez znaczenia są też związki śluzowe znane ze swojego działania przeciwbakteryjnego i przeciwzapalnego.