Ponad 20 szykownych wegańskich torebek i akcesoriów

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Szukasz stylowych i funkcjonalnych torebek wegańskich, które są również etycznie wykonane przy użyciu przyjaznych dla środowiska i zrównoważonych materiałów? Mamy dla Ciebie listę najlepszych niedrogich luksusowych i designerskich torebek wegańskich w każdym stylu i na każdą kieszeń!

W tym przewodniku po wegańskich torebkach i akcesoriach dzielę się ponad 20 wegańskimi markami torebek, które udowadniają, że nie musimy iść na kompromis - ani w kwestii stylu, ani etyki - aby wyposażyć się bez poczucia winy!

Wegańskie marki torebek

Ta lista wegańskich marek torebek obejmuje firmy, które produkują etyczne wegańskie torebki i akcesoria bez użycia materiałów pochodzących od zwierząt, w tym materiałów takich jak skóra, zamsz, futro, jedwab, skóra aligatora itp.

JW PEI

JW PEI

Firma JW PEI z siedzibą w Los Angeles została założona przez duet męża i żony, zainspirowany ideą, że moda powinna być dostępna, niewymagająca wysiłku i wzmacniająca. JW PEI można opisać jako przystępną cenowo luksusową markę wegańską z nowoczesną minimalistyczną estetyką zaprojektowaną dla osób poszukujących zrównoważonego stylu. Wszystkie torebki i akcesoria JW PEI są wykonane z wegańskiej skóry, w tym wysokiej jakości płótna, poliuretanu i certyfikowanej tkaniny wykonanej z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu.

Angela Roi

Angela Roi

Angela Roi wierzy, że osobisty styl nie powinien odbywać się kosztem osobistych wartości i stworzyła linię luksusowych wegańskich torebek wykonanych z etycznych i niezwierzęcych materiałów. Wszystkie wolne od okrucieństwa torebki Angela Roi są starannie wykonane ręcznie przy użyciu EPUL (Exquisite Polyurethane Leather) przez wykwalifikowanych rzemieślników i niezawodne fabryki w Korei.

Angela Roi twierdzi, że "przestrzega uczciwych standardów pracy, co oznacza, że nasi rzemieślnicy zarabiają godziwe wynagrodzenie i pracują w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Poświęcając się tym standardom, stanowczo sprzeciwiamy się wykorzystywaniu przez branżę modową pracy w zakładach potowych i pracy dzieci. Nasi korespondenci odwiedzają nasze fabryki co kwartał, aby sprawdzić warunki i przekazać informacje zwrotne, ponieważ zawsze pracujemy nad dalszym zaangażowaniem w naszych pracowników i proces produkcji".

Matt & Nat

Matt & Nat

Uważana za wegańską torebkę OG i markę modową, Matt & Nat była noszona i ozdabiana zarówno przez wegan, jak i niewegan, zachwalających najwyższej jakości wegańskie skórzane torebki projektanta. Torebki Matt & Nat są wykonane bez skóry i innych materiałów pochodzenia zwierzęcego, a podszewka każdej torby jest również wykonana w 100% z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu.

Większość torebek Matt & Nat jest wykonana z PU (poliuretanu) i PVC (polichlorku winylu), ale marka oferuje również modele z różnych zrównoważonych materiałów, w tym z recyklingu nylonu, tektury, gumy i korka.

Produkty Matt & Nat są produkowane w Chinach, twierdząc, że "współpracują tylko z fabrykami, które są zgodne z naszym etosem i regularnie weryfikują, czy nasze działania są zgodne ze standardami. Upewniamy się, że fabryki, z którymi współpracujemy, kwalifikują się do certyfikacji standardu SA8000".

Alexandra K

Alexandra K.

Alexandra K specjalizuje się w etycznej produkcji wegańskich i przyjaznych dla środowiska designerskich torebek i akcesoriów wykonanych z innowacyjnych tkanin. Każda torebka Alexandra K jest wyjątkowa i ma swój własny numer seryjny, są one produkowane w Polsce przy użyciu materiałów niezwierzęcych i zrównoważonych tkanin, w tym Piñatex, skóry jabłkowej i skóry kukurydzianej.

Wegańskie torebki i akcesoria Alexandra K są wykonane przy użyciu Freedom-Leather, specjalnego materiału wykonanego w 100% z silikonu, który wymaga mniej wody, surowców i energii elektrycznej do produkcji w porównaniu z PU i PVC.

Stella McCartney

Stella McCartney

Wysokiej klasy torby wegańskie od Stelli McCartney nie mają sobie równych! Jako wieloletnia wegetarianka, Stella McCartney nie używa żadnej skóry ani futra w swoich projektach i jest zaangażowana w prowadzenie nowoczesnego i odpowiedzialnego biznesu.

Wszystkie designerskie wegańskie torebki Stelli McCartney są wykonane z materiałów innych niż skóra i są wolne od PVC i rozpuszczalników. Świadoma marka modowa wykorzystuje alter-nappa, przełomowy materiał, który jest wykonany z poliestru i poliuretanu i ma poliestrowe podłoże z recyklingu, zmniejszając w ten sposób ilość ropy naftowej używanej w swoich produktach.

"Wierzymy, że każdy w naszym łańcuchu dostaw powinien być traktowany z szacunkiem i godnością. Wierzymy, że każdy powinien otrzymywać godziwe wynagrodzenie. Wierzymy w budowanie nowoczesnych i odpornych łańcuchów dostaw, które zapewniają pożądane miejsca pracy, wspierają umiejętności ludzi, wzmacniają głosy pracowników i wspierają słabsze grupy społeczne". - Stella McCartney

LaBante

LaBante

Założona w 2008 roku LaBante to brytyjska marka modowa specjalizująca się w projektowaniu wegańskich torebek, które są wykonane w sposób etyczny i zrównoważony. Wszystkie torebki LaBante są wykonane bez użycia materiałów pochodzenia zwierzęcego, klejów i barwników zwierzęcych. Ich torby wykonane są z roślinnych produktów ubocznych i poliuretanu, a wewnętrzne podszewki wykonane są z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu.

"Pozyskujemy, projektujemy i wytwarzamy nasze produkty wyłącznie w bezpiecznym i etycznym środowisku, współpracujemy tylko z fabrykami posiadającymi certyfikat SEDEX". - LaBante London

Pixie Mood

Pixie Mood

Założona w 2010 roku Pixie Mood to kanadyjska marka wegańskich torebek i akcesoriów, która wierzy, że styl nie wymaga kompromisów, a jednocześnie może być modny, funkcjonalny i społecznie odpowiedzialny.

Wszystkie stylowe i funkcjonalne torby Pixie Mood są wolne od PVC, wykonane w 100% z wegańskich materiałów, w tym PU, korka, a podszewka ich kolekcji SS20 wykonana jest z przetworzonych butelek na wodę.

"Wymagamy, aby wszyscy producenci zgodzili się i przestrzegali surowych standardów produkcji sprzedawanych przez nas towarów. Standardy te obejmują zakaz pracy dzieci i pracy przymusowej, a także traktowanie pracowników z szacunkiem i godziwe wynagrodzenie". - Pixie Mood

Jill Milan

Jill Milan

Projektanci Jill Milan zostali zainspirowani do stworzenia własnych luksusowych torebek bez skóry i wegańskich, gdy nie mogli znaleźć wielu opcji na rynku. Teraz projektują jedne z najpiękniejszych wegańskich torebek noszonych i zdobionych przez wiele celebrytów na Oscarach, Emmys i AMA!

Wegańskie torebki Jill Milan są ręcznie robione we Włoszech i wykonane z najwyższej jakości włoskich tkanin, które nie zawierają PVC i zwierząt, co obejmuje zarówno materiały, jak i kleje. Przekazują również część dochodów organizacjom, które ratują i przechodzą na emeryturę lub przekwalifikowują byłe konie wyścigowe.

"Torebki Jill Milan są wykonywane ręcznie przez rzemieślników w małych, rodzinnych atelier. Atelier oferują pracownikom wynagrodzenie mistrza rzemiosła i ubezpieczenie zdrowotne, a także przestrzegają surowych włoskich przepisów dotyczących pracy". - Jill Milan

Melie Bianco

Melie Bianco

Wegańskie torebki Melie Bianco można opisać jedynie jako akcesoria z przeznaczeniem. Ich niedrogie, luksusowe torebki ze skóry wegańskiej są rzeźbione z miłością w środowisku wolnym od okrucieństwa i przyjaznym zwierzętom, przy użyciu zasad sprawiedliwego handlu.

Produkty Melie Bianco są wytwarzane w Chinach w ramach modelu podziału zysków, wyjaśniając: "nie zlecamy ślepo naszych pracowników na zewnątrz. Jesteśmy bardzo zainteresowani naszymi dostawcami, naszą fabryką i wszystkimi ludźmi, którzy pomagają nam produkować towary Melie Bianco. (Znamy ich nawet z imienia i nazwiska) Poza sprawiedliwą płacą, przerwami, wymaganiami wiekowymi, równością płci, darmowymi obiadami, a nawet płatnymi urlopami, postrzegamy nasze zaangażowanie w ich życie jako coś większego. Czujemy się odpowiedzialni za pomoc wszystkim naszym małym dostawcom w osiągnięciu sukcesu w bardzo konkurencyjnym środowisku, a gdy my się rozwijamy, oni rozwijają się razem z nami, zyskami i wszystkim". - Melie Bianco

Doshi

Doshi FCSA

Doshi oferuje wegańskie skórzane torebki, teczki, plecaki i akcesoria dla inteligentnych, świadomych społecznie i ekologicznie profesjonalistów, podróżników i fashionistek. Ta wegańska marka mody i akcesoriów z siedzibą w południowej Kalifornii ma misję projektowania wysokiej jakości, trwałych i przydatnych produktów dla każdego.

Kod kuponu Doshi: "ETHICALELEPHANT10", aby otrzymać 10% ZNIŻKI na zamówienie powyżej 50 USD.

"Odwiedzamy fabryki, w których produkujemy towary. Szukamy czystych fabryk, w których zadajemy kierownictwu ogromną liczbę pytań, aby zrozumieć konstrukcję produktu, praktyki środowiskowe i dobre samopoczucie pracowników". - Doshi FCSA

Wegańskie torby Doshi dla mężczyzn i kobiet są wykonane ze skóry PU z mikrofibry i zamszu, najwyższej jakości skóry syntetycznej dostępnej na rynku. Ponadto Doshi przekazuje 5% sprzedaży netto na rzecz organizacji non-profit, które przynoszą korzyści zwierzętom, ludziom i środowisku.

Svala

Svala

Nie mogąc znaleźć dokładnie takich akcesoriów, jakich szukała, Helga Douglas stworzyła Svala, linię luksusowych wegańskich torebek i akcesoriów inspirowanych jej miłością do zwierząt i natury.

Piękne, stylowe i wszechstronne torebki i torby Svala są ręcznie robione w Los Angeles i etycznie wykonane z najwyższej jakości europejskich, innowacyjnych, przyjaznych dla zwierząt, wolnych od PVC tkanin, takich jak luksusowy, włoski PU (poliuretan), Pinatex® (wykonany z włókna liści ananasa) i korek. Każda torebka Svala jest wyłożona tkaniną wykonaną z bawełny organicznej i poliestru pochodzącego z recyklingu plastikowych butelek. Svala przekazuje również 10% zysków różnym organizacjom ochrony zwierząt i organizacjom charytatywnym, a firma uczestniczy w programie kompensacji emisji dwutlenku węgla, aby zmniejszyć swój ślad węglowy.

"Wszystkie nasze produkty wytwarzamy w światowej klasy fabryce w centrum Los Angeles, która zapewnia pracownikom godziwe wynagrodzenie i komfortowe warunki pracy". - Svala

Lee Coren

Lee Coren

Wegańskie torebki, plecaki i akcesoria Lee Coren są w 100% wegańskie i etycznie wykonane ręcznie ze zrównoważonych materiałów pochodzących od lokalnych niezależnych dostawców. Oszałamiające elementy Lee Coren są inspirowane nowoczesnymi poszukiwaniami i zaprojektowane z myślą o tym, aby życie i podróże współczesnej kobiety były piękne i proste.

Lee Coren wykorzystuje lokalnie i etycznie pozyskiwane materiały, w tym wysokiej jakości, wyprodukowaną we Włoszech mikrofibrę PU (poliuretan) z bawełną, która jest mniej szkodliwa dla środowiska niż PVC.

"Wszystkie nasze wegańskie torby i drukowane tekstylia produkujemy w Izraelu, a niektóre tkaniny, których nie możemy pozyskać tutaj, importujemy z Włoch. Staram się zapewnić, że wspieram bezpieczne i uczciwe warunki pracy w całym naszym łańcuchu dostaw, a nasze produkty są wytwarzane w sposób uczciwy". - Lee Coren

Sans Beast

Sans Beast

Bags Without The Beast, wegańskie torebki i akcesoria Sans Beast zostały zaprojektowane z miłością, a nie dla zwierząt. Z siedzibą w Australii, kolekcja modnych i funkcjonalnych torebek i torebek Sans Beast została starannie zaprojektowana dla współczujących fashionistek, które dbają zarówno o zwierzęta, jak i styl.

Wykonane z dobrej jakości poliuretanu (PU), który nie wykorzystuje toksycznych poziomów chemikaliów w produkcji oraz z tkanin spełniających normy chemiczne REACH i Prop65. Sans Beast przekazuje 1 dolara od każdego zakupu na rzecz schroniska dla zwierząt Edgars Mission.

Urban Originals

Urban Originals

Urban Originals to w 100% wolna od okrucieństwa marka luksusowych wegańskich torebek i akcesoriów, tworząca wspaniałe torby, które są również niezwykle praktyczne. Urban Originals wierzy, że przyszłość mody powinna być etyczna i zrównoważona, starając się wykorzystywać najwyższej jakości wegańskie skóry i materiały pochodzące z recyklingu o niskich wymaganiach chemicznych.

Zaprojektowane w Sydney i wyprodukowane w Chinach, wegańskie torby i torebki Urban Originals są wykonane z PU (poliuretanu), a także z ekologicznej bawełny, płótna i nylonu z recyklingu. Urban Originals przekazuje również 10% zysków na cele związane z prawami człowieka.

LUXTRA

LUXTRA

Zdeterminowana w przekonaniu, że odpowiedzialne prowadzenie biznesu jest jedynym sposobem na prowadzenie biznesu, Jessica Kruger założyła LUXTRA, ekscytującą globalną markę modową, która koncentruje się na ponadczasowym designie, zrównoważonym rozwoju i podstawowych wartościach etycznych. Ręcznie robione we Włoszech, wegańskie torebki i akcesoria LUXTRA są wykonane przy użyciu najbardziej innowacyjnych i zrównoważonych materiałów na rynku, w tym Piñatex, skóry jabłkowej (Frumat) i skóry mango (Fruit Leather Rotterdam).

"Opowiadając się za wykorzystaniem najnowocześniejszych wegańskich i wysoce zrównoważonych materiałów oraz tworząc z nich naprawdę piękne elementy, mamy nadzieję zainspirować całą branżę modową do ponownej oceny obecnie używanych materiałów". - LUXTRA

Kinds of Grace

Rodzaje łaski

Misją Kinds of Grace jest pomoc w przestawieniu świata na bardziej przyjazne akcesoria dzięki kolekcji luksusowych wegańskich toreb wykonanych z wegańskich materiałów, które mają znacznie mniejszy wpływ na środowisko niż skóry zwierząt, takich jak Piñatex wykonany z włókien liści ananasa i syntetyczna skóra eco-PU zamiast PVC.

Kod kuponu Kinds of Grace: "ELEPHANT", aby otrzymać 20% ZNIŻKI na zamówienie.

"Jestem dumna z tego, że prowadzę markę z certyfikatem PETA, sprzeciwiam się pracy w manufakturach i pracy dzieci oraz oddaję 20% wszystkich zysków na ochronę zwierząt i planety. Każdy zakup wspiera naszą misję". - Kinds of Grace

SIX-REALMS

SIX-REALMS

SIX-REALMS to kanadyjska marka wegańska założona w 2019 roku, której celem jest tworzenie unikalnych i zrównoważonych akcesoriów modowych.

Wegańskie torebki i akcesoria SIX-REALMS obejmują unikalne sylwetki, które stanowią idealne połączenie klasyki ze współczesnością. SIX-REALMS wykorzystuje Mycro-Leather, materiał na bazie poliuretanu z podkładem wykonanym z materiału pochodzącego z recyklingu, a także bez użycia rozpuszczalników.

"Aby stworzyć i pielęgnować zrównoważony rozwój w całym naszym projekcie i produkcji, zapewniamy, że nasi dostawcy i partnerzy nie wykorzystują pracy dzieci, oferują uczciwe wynagrodzenie i zapewniają bezpieczne warunki pracy dla wszystkich. Regularnie odwiedzamy wszystkich dostawców, aby upewnić się, że wszystkie strony nadal podzielają te same wartości i pracują na rzecz tych samych celów naszych i naszych klientów". - SIX-REALMS

Wanderer Wanderer

Wanderer Wanderer

Założycielka Wanderer Wanderer, Grace połączyła swoje osobiste zamiłowanie do prostych, estetycznych projektów ze świadomym wysiłkiem, aby upewnić się, że żadne zwierzęta nie są zaangażowane w produkcję jej produktów i stworzenie linii wegańskich akcesoriów.

Małe wegańskie torby i akcesoria Wanderer Wanderer są wykonane z wysokiej jakości wegańskiej skóry starannie dobranej tak, aby przypominała skórę cielęcą i są dostępne w ponadczasowych wzorach dla nowoczesnej kobiety o swobodnym duchu.

SAMARA

SAMARA

Zaprojektowana z myślą o minimalistach, SAMARA tworzy luksusowe wegańskie akcesoria modowe, które emanują prostotą i elegancją, a jednocześnie nie wyrządzają żadnej krzywdy zwierzętom ani żywym istotom. SAMARA zobowiązuje się do używania najbardziej ekologicznej dostępnej skóry wegańskiej, takiej jak wegańska skóra wykonana ze skórki jabłka. Obecnie większość wegańskich toreb i akcesoriów SAMARA jest wykonana z PU, PU na bazie wody i mikrofibry, które są mniej toksyczne w produkcji niż PVC.

"Nasze fabryki szczycą się dbałością o szczegóły, przy użyciu najlepszych materiałów i fachowego rzemiosła. Co roku odwiedzamy nasze fabryki i jesteśmy dumni z ich warunków pracy i standardów. " - SAMARA

HFS Collective

HFS Collective

Torby na pasek HFS Collective zostały zaprojektowane tak, aby pomieścić tylko niezbędne rzeczy, jednocześnie celebrując radość z mniejszej ilości i swobodę życia bez użycia rąk. Wegańskie torby na pasek HFS Collective są produkowane w Los Angeles w małej, rodzinnej fabryce, w której pracownicy otrzymują godziwe wynagrodzenie.

HFS Collective angażuje się w pozyskiwanie wyłącznie najbardziej innowacyjnych, przyjaznych dla zwierząt i ziemi materiałów. Materiały, których używają, pochodzą z recyklingu, upcyklingu, martwych zapasów lub mają niewielki wpływ na środowisko (konopie, korek, Piñatex, bawełna organiczna i najwyższej jakości wegańskie skóry ekologiczne).

"Nasze wegańskie skóry są wykonane z poliuretanu, przyjaznej dla środowiska alternatywy dla bardziej powszechnego i tańszego materiału znanego jako "PVC". Ponadto posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100, co oznacza, że są wolne od rozpuszczalników organicznych, zapachów i toksyn środowiskowych, takich jak formaldehyd, pestycydy, fenole, chlor, metale ciężkie, barwniki rakotwórcze i wywołujące alergie, powszechne w wielu skórach syntetycznych". - HFS Collective

DENISE ROOBOL

DENISE ROOBOL

DENISE ROOBOL to wegańska marka z Rotterdamu założona w 2013 roku. Wegańskie torby DENISE ROOBOL łączą koncepcję minimalistycznych i funkcjonalnych projektów przy użyciu wysokiej jakości wegańskich materiałów, które w dotyku i wyglądzie przypominają prawdziwą skórę.

Wszystkie ich torebki i akcesoria są wykonane z wegańskiej mikrofibry, materiału wykonanego ze sprasowanych włókien i mocnej powłoki, która czyni go trwałym, zrównoważonym i wodoodpornym.

Torebki DENISE ROOBOL są produkowane w małym studiu w Guangzhou, składającym się z zaledwie 10-15 doświadczonych rzemieślników.


Jeśli podobał Ci się ten wegański przewodnik po modzie, zapisz się do naszego comiesięcznego newslettera, aby uzyskać więcej zasobów i przewodników po najlepszym życiu bez okrucieństwa i wegańskim życiu! Możesz nas również znaleźć na Instagramie i Facebooku.

JavaScript jest obecnie wyłączony w tej przeglądarce. Aktywuj ją ponownie, aby wyświetlić tę zawartość.