Historia kosmetyków naturalnych

Historia kosmetyków naturalnych

Mężczyźni i kobiety od tysięcy lat zmieniają swój wygląd poprzez stosowanie kremów, olejków i barwników z minerałów.

Istnieją dowody archeologiczne sięgające 6000 lat wstecz, które sugerują, że starożytni Egipcjanie stosowali kosmetyki i wydaje się, że prawie każda znana od tego czasu cywilizacja używała ich w takiej czy innej formie.

Składniki kosmetyków uległy znacznym zmianom, ale cel pozostał ten sam: poprawa wyglądu fizycznego i poprawa jakości powietrza poprzez ukrycie lub usunięcie nieprzyjemnych zapachów.

Kosmetyki stały się częścią codziennego życia Egipcjan, przy czym higiena i zdrowie zajmowały ważne miejsce, podobnie jak duchowy element związany z noszeniem makijażu.

kosmetykiKosmetyki egipskie

Wydaje się, że wczesne stosowanie kosmetyków przez starożytnych Egipcjan było związane z ceremonią religijną. Zasugerowano, że pachnący olej mógł być używany do czyszczenia i zmiękczania skóry około 10.000 p.n.e., być może przez spalanie żywic do robienia kadzideł.

Egipcjanin wierzył, że wszystko miało duchowe znaczenie aplikacji. Na przykład, perfumy sprawiały, że ciało funkcjonowało doskonale itd.

Olej cedrowy był najbardziej przerażającym z olejów i głównym stosowanym w mumifikacji.

Kohl Black Eyes

Makijaż oczu jest prawdopodobnie najbardziej znanym z egipskich kosmetyków. Zarówno mężczyźni jak i kobiety używali makijażu oczu. Chociaż kosmetyki w starożytnym Egipcie były z pewnością używane do upiększania, makijaż oczu służył również innym celom. Miał on duchowe i lecznicze konotacje.

Popularnymi kolorami były ZIELONY i CZARNY. Zielony był pierwotnie wykonany z malachitu, tlenku miedzi. We wczesnych czasach był stosowany od brwi, do podstawy nosa. Później, zielona farba do oczu była używana do brwi i kącików oczu, a ostatecznie zielony został zastąpiony czarnym.