Kosmetyki mineralne jako doskonałe narzędzie do pielęgnacji i makijażu skóry.

 

Minerały to aktualnie najbardziej popularne składniki kosmetyków do pielęgnacji skóry i ciała. Kosmetyki mineralne to najbliższe naturze preparaty, niezwykle delikatne, ale zarazem trwałe i lekkie w porównaniu do większości dostępnych preparatów.

Kosmetyki z minerałów Nie podrażniają skóry, działają neutralnie nawet na najbardziej wrażliwą skórę. Polecane są dla wszystkich mających wrażliwą skórę i problemy z tym związane. Podstawowe informacje o kosmetykach naturalnych. Do wykonania makijażu naturalnego służą preparaty takie jak: pudry, podkłady, cienie, tusze i wiele innych. Są tak delikatne, że można je nakładać nawet po peelingu laserowym, botoksie czy mikrodermabrazji. Świetnie nadaje się też do skóry trądzikowej, nawet naświetlenia radiologiczne nie są przeszkodą by je użyć i fenomenalnie tuszować mankamenty skóry. Produkty te są doskonałe do makijażu, i równocześnie do pielęgnacji skóry. W ich składzie nie ma, czy raczej nie powinno być, żadnych dodatkowych środków chemicznych w postaci środków konserwujących, substancji zapachowych czy innych sztucznie wytworzonych komponentów.

Są bezwonne i nie zawierają tłuszczu. Jak sama nazwa wskazuje są to kosmetyki składające się z minerałów, specjalnie wyselekcjonowanych i organicznie czystych, takich by dzięki nim, uzyskać odpowiednie efekty na skórze. Najczęściej do ich wytworzenia używa się tlenku cynku, który ma też właściwości lecznicze, dwutlenku tytanu, miki oraz odpowiednich pigmentów naturalnego pochodzenia. Dwutlenek tytanu odpowiada za naturalne i właściwe pokrycie skóry kosmetykiem, co sprawia że jest naturalnym składnikiem podkładów i cieni do powiek. Mika sprawia, że skóra staje się matowa, nadaje cerze piękny satynowy połysk i naturalny wygląd.

Pigmentacja kosmetyków mineralnych O natężeniu koloru pudru czy cieni decyduje ilość bieli cynkowej oraz tytanowej, im jaśniejszy ma być kolor, tym więcej zawiera tych składników. Kosmetyki te są niezmiernie trwałe w porównaniu z innymi kosmetykami, jeśli przechowuje się je odpowiednio można je używać całymi latami. Kosmetyki mineralne zrobiły zawrotna karierę również w środowisku mężczyzn- makijaż wykonany tymi produktami jest niewidoczny, bardzo naturalny, doskonale pokrywa mankamenty skóry oraz pielęgnuje cerę bez zbędnego jej obciążania dodatkową chemią. Wielu znanych aktorów i piosenkarzy coraz częściej sięga po tego rodzaju produkty. Makijaż mineralny nie zatyka porów, skóra pod nim oddycha, nadaje się do każdej cery, nawet atopowej i trądzikowej. Ich konsystencja jest sypka, więc można je swobodnie mieszać w celu uzyskania koloru idealnie dopasowanego do naszej skóry. Wielu producentów podaje informacje, że kosmetyki te zawierają również blokery przeciwsłoneczne, jednak są one dodawane w minimalnych ilościach i nie spełniają dobrze swojej funkcji.