Naturalne produkty kosmetyczne: Co to oznacza dla Ciebie i planety

Zacząłeś zwracać uwagę na duże ilości plastiku, które zużywasz na co dzień i w końcu zainwestowałeś w filtr do wody i kubek wielokrotnego użytku, abyś i Ty mógł dołożyć swoją cegiełkę do ochrony tej cennej planety.

A może zacząłeś zabierać własne torby do sklepu spożywczego, aby uniknąć tych plastikowych lub może chodzisz pieszo lub jeździsz na rowerze na krótkich dystansach, zamiast zawsze jeździć samochodem.

Choć są to doskonałe sposoby dbania o planetę, czy zastanawiałaś się nad produktami do pielęgnacji skóry i kosmetykami?

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale każda rzecz, której używasz na swojej skórze każdego dnia, ma wpływ na naszą planetę.

W jaki sposób?

Cóż, w tym artykule zagłębimy się nieco bardziej i dowiesz się, w jaki sposób czyste piękno ma pozytywny wpływ na Ciebie i naszą planetę oraz dlaczego powinnaś w końcu na dobre pozbyć się tych toksyn.

Lepsze dla Twojego zdrowia

Czyste piękno jest bezpieczniejsze dla Twojego zdrowia, koniec kropka.

Ale zasługujesz na to, aby wiedzieć dlaczego.

Syntetyczne produkty do pielęgnacji skóry zawierają mnóstwo potencjalnie szkodliwych substancji chemicznych, które mogą zagrażać Twojemu zdrowiu.

Parabeny i ftalany to tylko dwie główne substancje chemiczne stosowane w większości produktów konwencjonalnych, o których wiadomo, że mogą powodować zaburzenia hormonalne, a nawet zwiększać ryzyko zachorowania na raka!

Produkty Clean są tworzone z bezpiecznych, czystych składników, które są bezpieczne dla Ciebie i całej rodziny, a nawet Twojego dziecka.

Koniec z chemikaliami spływającymi do odpływu

Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie trafia Twój szampon, żel pod prysznic i płyn do mycia twarzy po tym, jak spłynie do odpływu pod prysznicem lub w wannie?

Trafiają do naszych dróg wodnych, gdzie stanowią zagrożenie dla dzikiej przyrody.

Są to nienaturalne substancje chemiczne, które naprawdę nie mają miejsca w środowisku i mogą powodować wszelkiego rodzaju mutacje, jak również zabijać dzikie zwierzęta, o czym być może nigdy nie pomyślałeś, dopóki nie przeczytałeś tego artykułu!

Czyste produkty, z drugiej strony, nigdy nie zagrożą naszym dzikim zwierzętom ani tej poprzedniej ziemi.

Lepsze dla wszystkich żyjących stworzeń

Innym sposobem na zrobienie tego, co do Ciebie należy, jest pomoc w ochronie naszych zwierząt poprzez kupowanie czystych produktów, które są również wolne od okrucieństwa, takich jak nasze kosmetyki Alexami Cosmetics!

Trudno w to uwierzyć, zwłaszcza jeśli jesteś miłośniczką zwierząt, ale wiele konwencjonalnych marek testuje swoje produkty na niewinnych zwierzętach w laboratoriach, które ponoszą tego konsekwencje.

Zwierzęta te są następnie usypiane, a my kupujemy produkty od firm o takich przekonaniach.

Zawsze upewnij się, że Twoje czyste produkty są również wolne od okrucieństwa, albo oszczędź sobie kłopotu i przejrzyj nasz sklep już teraz...