Idealna cera pomimo niedoskonałości

niedoskonałości ceryWielu kobietom wydaje się, że nawet w dobie najwyższej jakości kosmetyków niełatwo jest zrealizować marzenie o aksamitnej i jednolitej cerze. Rzeczywiście, posiadanie wysokiej klasy kosmetyków jest ważne, nie mniej istotna wydaje się jednak umiejętność korzystania z nich we właściwy sposób. Na szczęście, jej opanowanie nie jest wcale trudne, a wówczas można mieć pewność, że piękna cera będzie czymś oczywistym. Poprawianie mankamentów urody rozpocznijmy od zatuszowania podkrążonych oczu. Fioletowe podkówki nie wyglądają estetycznie, wystarczy jednak sięgnąć po korektor o ton jaśniejszy od naszej karnacji, aby pozbyć się problemu. Pamiętajmy jednak o zasadzie mówiącej o zaletach zachowania umiaru, w innym wypadku bowiem kosmetyk osadzi się w zmarszczkach mimicznych podkreślając je. Innym wyzwaniem stają się rozszerzone naczynka.

W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zielony korektor, po nałożeniu którego wskazane jest użycie podkładu i przyprószenie skóry pudrem. Krem koloryzujący w odcieniu beżu jako baza może okazać się wcale nie mniej rozsądnym zakupem zwłaszcza, gdy „pajączki” pojawiają się w większej liczbie. Innym problemem wielu pań są plamy i piegi. Tu najlepszym rozwiązaniem wydaje się być beżowy korektor, możemy go jednak zastąpić brzoskwiniową bazą, którą wykorzystamy jeszcze przed nałożeniem podkładu.

sposób na idealną ceręSam podkład musi być zresztą dopasowany do naszych potrzeb, jeśli więc piegów jest więcej, powinien je dobrze ukrywać. Rozszerzone pory wymagają szczególnie starannego doboru kosmetyków. W pierwszej kolejności powinny być to kremy ściągające, w dalszej zaś absorbujące nadmiar sebum podkłady przeznaczone dla cery wrażliwej. Gdy naszym problemem są blizny, w pierwszej kolejności powinnyśmy zastanowić się nad tym, jaki jest ich charakter. Jeśli wystają nad powierzchnię skóry znakomitym rozwiązaniem jest ich przyciemnienie. Jeśli jednak mamy do czynienia z wklęsłymi zmianami skórnymi, mądrym posunięciem jest ich rozjaśnienie. Upływający czas również zapisuje się na naszej twarzy, lekarstwem przeciw zmarszczkom są więc przede wszystkim kosmetyki dla cery dojrzałej. Ciekawym rozwiązaniem są też kremy rozświetlające zwłaszcza, jeśli zostały wyposażone w rozświetlające drobinki.