Kosmetyki mineralne

Gładka skóra

Kosmetyki mineralne - powstanie

Pewnie większość słyszała już nazwę kosmetyki mineralne, ale nie do końca będziemy wiedzieli na czym one polegają i czym różnią się od tych tradycyjnych oraz dlaczego warto będzie ich używać. Na te i inne pytania chcemy dziś odpowiedzieć. Kosmetyki mineralne pojawiły się w USA. Początkowo były one przeznaczone dla kobiet po operacjach plastycznych oraz zabiegach kosmetycznych. Były bowiem idealne dla skóry podrażnionej po takich zabiegach. Z czasem jednak kosmetyki poszły dalej i wzbudziły dużo szersze zainteresowanie. Już kilka lat temu w Stanach było wielkie zainteresowanie tymi kosmetykami, obecnie zyskują one popularność w Polsce

Do cery trądzikowej

Kosmetyki mineralne mają skład idealny dla posiadaczek skóry wrażliwe i alergicznej. Przypadać będą do gustu osobom, które nie mogą poradzić sobie z trądzikiem albo są w trakcie jego leczenie. Na rynku mamy kilku producentów, których można polecić. Ale są także takie firmy, które dodają określenie kosmetyk mineralny, ale tak naprawdę jest on mineralny tylko w połowie, a reszta składników to tak zwane zapychacze, a więc będą to zwykłe kosmetyki.

Skład kosmetyków mineralnych

Zanim będzie można powiedzieć więcej o składzie kosmetyków mineralnych warto powiedzieć, że są one zwykle w formie sypkiej. Nie tylko pudry czy cienie są sypkie, ale także podkłady i korektory. Dzięki temu produkty można mieszać ze sobą, by uzyskać odpowiedni kolor. W składzie znajdziemy dwutlenek tytanu, tlenek cynku, mikę i dodatkowo pigmenty kolorowe. Poza tym pojawia się skrobia ryżowa, azotek boru czy węglan wapnia. Wiele osób zastanawia się dlaczego będą one lepsze niż te tradycyjne kosmetyki? Przede wszystkim chodzi o brak dodatków w postaci chemicznych barwników, konserwantów czy sztucznych olejków zapachowych, które nie są dla naszej skóry odpowiednie.

Problem z cerą

Długi termin przydatności

Dzięki temu, że w kosmetykach mineralnych nie mamy konserwantów są one dużo bardziej trwałe. Ich producenci zapewniają nas, że minerały się nie psują i dlatego bez obaw możemy je stosować nawet długie lata. Dla tych osób, które mają zbiory kosmetyków i nie mają jednego produktu będzie to ważne, by dało się z nich korzystać jak najdłużej.

Aplikacja kosmetyków mineralnych

Dla osób, które będą dopiero rozpoczynać przygodę z kosmetykami mineralnymi pewnie nie będzie to łatwe zadanie, ale jednak można się do tego przygotować. Produkty te są sypkie i nie mają tych licznych dodatków, które ułatwiłyby ich nakładanie. To sprawia, że trzeba się do nich przyzwyczaić. Należy je nakładać na czystą skórę unikając oczywiście stosowania wcześniej preparatów takich jak kremy, które muszą się całkowicie wchłonąć niż rozpoczniemy aplikację kosmetyków mineralnych.