Jakich składników powinnam unikać w moim podkładzie?

Jakich składników powinnam unikać w moim podkładzie?

Zapach (6-metylokumaryna, parfum) - Zapach jest trudny, ponieważ jest to jedyny produkt, który dostaje wolną rękę na liście składników. Producent nie jest zobowiązany do wymienienia rzeczywistych składników perfum, raczej wolno mu po prostu zebrać je wszystkie w jednym składniku: "Parfum" (lub innym tego typu słowie). Oznacza to, że nie masz pojęcia, czy jest to produkt bezpieczny dla Twojej skóry, co jest niepokojące, ponieważ udowodniono, że niektóre składniki zapachowe mogą powodować fotouczulenie, ale nigdy nie dowiesz się, co było przyczyną! Najlepiej zwracać uwagę na produkty, które zawierają olejki eteryczne jako substancje zapachowe lub mówią wprost, co wchodzi w skład ich zapachu.

Emolienty silikonowe - Znajdują się w około 80% wszystkich korektorów, podkładów i fundamentów. Silikon pozwala na gładszą aplikację, ale tworzy również warstwę na skórze, powodując, że skóra zostaje pozbawiona tlenu. Z czasem może to powodować pewne reakcje skórne, wypryski i bardziej ziemistą cerę.

Produkty ropopochodne (parafina, olej mineralny, petrolatum) - te produkty ropopochodne znajdują się również w większości produktów do pielęgnacji skóry i również powodują duszenie się skóry i zatykanie porów, powodując te same problemy co silikon. Dotyczy to również Twojej "ponadczasowej" wazeliny (zalecamy używanie zamiast niej maści do łapek!). Produkty te zostały również poddane ścisłej kontroli ze względu na fakt, że są one przyczyną wielu poważnych dolegliwości zdrowotnych.

Parabeny (propyl, butyl, metyl, izobutyl, etyl itp.) - Parabeny są stosowane, aby powstrzymać rozwój grzybów i bakterii w makijażu. Można je znaleźć w prawie każdym produkcie kosmetycznym zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Istnieją badania, które sugerują, że mogą być powiązane z przyczyną raka piersi ze względu na fakt, że naśladują estrogen w organizmie. Nie wiadomo jeszcze, czy te chemikalia są szkodliwe dla organizmu, ale warto zapoznać się z obiema stronami tego sporu, aby wyrobić sobie własne zdanie. Aby być bezpiecznym, chciałbym powiedzieć, zdecydować się na produkty, które mają parabeny blisko dołu listy składników, a nie na górze.

Istnieje milion innych składników, które moglibyśmy również wymienić tutaj, ale zaczniemy od tych wspólnych składników na teraz.

makijazJak więc dokonać ekologicznej transformacji?

Faza 1.) Przeczytaj etykietę składników swojego podkładu. Jakikolwiek podkład z wyżej wymienionymi składnikami na szczycie listy, pozbądź się go jak najszybciej.

Faza 2.) Poszukaj w Internecie lub w sklepach sprawdzonych podkładów, które nie zawierają ogromnych ilości wyżej wymienionych produktów. Nie muszą być one koniecznie marki organicznej, wystarczy, że będą nieco bardziej bezpieczne dla skóry. Oczywiście, kierujemy Cię w stronę Alexami's Mineral Foundation Powder, który jest wolny od tych składników.

Podczas zmiany produktu, jeśli do tej pory używałaś produktów z dużą ilością silikonu, Twoja skóra może przechodzić fazy przesuszenia lub nadmiernego natłuszczenia. Jest to naturalne zjawisko, ponieważ skóra zaczyna przyzwyczajać się do nowego produktu.

Faza 3.) Kiedy Twój nowy, bezpieczniejszy produkt będzie już pusty, postaraj się jak najlepiej przestawić na całkowicie naturalny i/lub certyfikowany produkt organiczny, wolny od wszystkich paskudnych składników. Albo jeszcze lepiej, być może twoja skóra sama się wyleczy i będziesz mogła wyjść z domu prawie bez podkładu!

Jako afterword, proszę wiedzieć, że niektórzy ludzie są niepewni, czy pewne składniki są rzeczywiście szkodliwe, czy nie. Poszedłem z osobistego doświadczenia i badań, ale proszę zrozumieć, że ludzie reagują inaczej na różne produkty. Na przykład, znam ludzi, którzy wolą silikon w ich rutyny fundacji, i nie wierzę, że nie ma żadnej szkody w użyciu go. Pamiętaj, nie ma mocniejszej wiedzy niż poprzez własne doświadczenia osobiste i szerokie badania, więc sugeruję, że używasz tego jako przewodnik startowy i stamtąd iść.

 

Dowiedz się więcej na: http://aromo.pl/